Odpaľovanie pyrotechniky na poludnie, zelená sušina vo vrecku či zlodejka v predajni

Počas uplynulých týždňov Mestskú políciu v Ružomberku zamestnali rôzne prípady. Chlapci sa hrali s pyrotechnikou na pravé poludnie, mladíkovi vypadla z vrecka zelená sušina a Súkromná bezpečnostná služba chytila zlodejku v nákupnom centre.

K odpaľovaniu pyrotechniky sa nikto nepriznal

V piatok 4. februára na pravé poludnie preverovala hliadka Mestskej polície partiu šiestich chlapcov, ktorí mali odpaľovať pyrotechniku. ,,Hliadka po príchode na miesto našla skupinku mladých mužov, avšak v tom čase už nikto pyrotechniku neodpaľoval. Hoci boli na mieste pozostatky z vybuchnutej pyrotechniky, nikto sa ku skutku nepriznal,“ uviedla polícia.

Ďalej dodala, že ani oznamovateľka nevedela uviesť konkrétnu osobu, ktorá mala pyrotechniku používať. Pri kontrole si však hliadka všimla, že jeden muž má pri sebe alkohol, ktorý požíval na verejnosti. Mestskí policajti mu za porušenie všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholických nápojov na verejnosti uložili blokovú.

Hlasný krik maloletých dievčat

V piatok 4. februára hodinu pred polnocou počula hliadka Mestskej polície na Ulici Štefana Moyzesa hlasný krik. Neskôr zistili, že krik pochádza od troch mladých dievčat vo veku 16 a 17 rokov a ich ešte maloletej, len 14-ročnej kamarátky.

,,Pretože išlo o osoby mladšie ako 18 rokov, kontaktovali sme ich zákonných zástupcov.  rodičov. V  prítomnosti ich rodičov boli mladistvým dievčatám uložené blokové pokuty za priestupky proti verejnému poriadku,“ informovala Mestská polícia v tlačovej správe.

Nakoľko maloleté dievča ešte nie je za priestupok zodpovedné, jej protiprávne konanie oznámil poverený príslušník Mestskej polície na oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately úradu práce.

K pitiu alkoholu na verejnosti sa priznali

V piatok 4. februára sa vo večerných hodinách prechádzala hliadka ulicou Podhora. Počas toho si v blízkosti tržnice všimla skupinku štyroch dievčat, ktoré mali otvorenú fľašu šampanského. ,,Išlo o dve mladistvé a dve dospelé dievčatá vo veku 18 a 19 rokov. Už dospelé, mladé ženy sa k požívaniu alkoholu na verejnosti priznali, za čo im boli uložené blokové pokuty,“ konštatovala polícia. U ostatných dvoch mladistvých dievčat sa požívanie alkoholu nepotvrdilo.

Jednému z mladíkov vypadla z vrecka zelená sušina

V sobotu 5. februára o pol tretej nad ránom si príslušník Mestskej polície na monitoroch kamerového systému všimol skupinku mladých osôb. Na ulici Panská videli incident medzi troma mladíkmi. Na miesto bola ihneď vyslaná policajná hliadka.

 ,,Hoci jeden z mladíkov krvácal z nosa, nežiadal o poskytnutie ošetrenia, krvácanie si zastavil sám,“ uviedol Roman Jankovič z Mestskej polície. Kvôli zraneniu ich policajti požiadali o predloženie dokladov totožnosti. Zistili, že ide o mužov vo veku 24 a 27 rokov.

 ,,Tretí, ktorý mal po incidente bundu prevesenú cez jedno plece, sa takisto pokúšal vytiahnuť z vrecka peňaženku, v ktorej mal doklady. Počas toho mu z vrecka vypadlo aj igelitové vrecúško so zelenou sušinou. To potvrdilo podozrenie, že muž nie je len pod vplyvom alkoholu, ale aj inej návykovej látky,“ popísala situáciu Mestská polícia.

Muž údajne počas rozhovoru s políciou rozprával zmätene a hovoril nezmysly. Keďže išlo o podozrenie z trestného činu, mestskí policajti privolali hliadku štátnej polície, ktorá si následne vec prevzala.

Žena nezaplatila za krém

Súkromná bezpečnostná služba (SBS) chytila zlodejku v nákupnom centre na Bystrickej ceste. Služba ihneď privolala Mestskú políciu. Na mieste zistili, že ide o mladú ženu, ktorá si robila nákup. Za tento nákup zaplatila, no do vrecka si odložila kozmetický krém, za ktorý pri pokladni nezaplatila. Toto jej konanie si všimli pracovníci SBS prostredníctvom kamier.

,,Žena v predajni spravila nákup, za ktorý pri pokladni zaplatila. Krém však pri pokladni z vrecka nevyložila a keď chcela z predajne odísť bez toho, aby zaň zaplatila, zastavili ju. Nezaplatený krém sme vrátili do predajne,“ vysvetlil Jankovič.

Počas lustrácie osoby mestskí policajti zistili, že podozrivá 33-ročná Ružomberčanka nebola za posledných 12 mesiacov za obdobný skutok postihnutá. Preto jej policajti za priestupok proti majetku uložili blokovú pokutu.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.