Opitá matka, cigarety a alkohol u maloletých či túlavé psy

Ilustračná fotografia
Počas uplynulých týždňov Mestskú políciu v Ružomberku opäť zamestnali kuriózne prípady. Matka pod vplyvom alkoholu prišla po dieťa do školy, maloletí si vychutnávali cigarety či alkohol a stratené psy sa túlali po meste.

Opitá matka prišla po dieťa do školy

Vo štvrtok 20. januára o pol piatej poobede preverovala hliadka mestskej polície telefonické oznámenie od pedagógov z jednej školy, ktorí požiadali políciu o pomoc. Matka ich žiaka sa dostavila po dieťa pod vplyvom alkoholu. Z tohto dôvodu jej odmietli dieťa vydať.

Mestská polícia po rozhovore s pedagógmi kontaktovala pracovníčku sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately. Kurátorka priznala, že situáciu v rodine už poznala. Žiaľ, nešlo o prvý prípad, keď prišla matka po dieťa opitá. Hliadka v prítomnosti kurátorky dieťa previezla ku starým rodičom. Ďalej vo veci koná uvedené oddelenie úradu práce.

Chlapec fajčil dve cigarety naraz, dievčatá hádzali ohorky na zem

V piatok 21. januára si príslušník Mestskej polície na monitoroch kamerového systému všimol partiu troch chlapcov. Tí si na Námestí Andreja Hlinku sadli na operadlo lavičky, nohy si vyložili na sedadlo, vytiahli cigarety a začali fajčiť.

„Bolo zrejmé, že ide o osoby mladšie ako 18 rokov. Jeden chlapec chvíľami fajčil dve cigarety naraz, potom sa postavil pod kameru a smerom do objektívu vypúšťal dym,“ uviedol Roman Jankovič z Mestskej polície. Hliadka zistila, že ide o maloletých chlapcov vo veku 12, 13 a 14 rokov. Polícia následne informovala rodičov, ktorí si po synov prišli na Mestskú políciu.

O dve hodiny neskôr polícia opäť videla na kamere, ktorá monitoruje Tmavé schody, dve fajčiace dievčatá ako hádžu ohorky z cigariet na zem. Hliadka zistila, že išlo o mladistvé 15-ročné dievčatá, preto opäť kontaktovala rodičov. Priestupky proti verejnému poriadku vyriešili v ich prítomnosti v blokovom konaní.

Odchytené túlavé psy v meste

V piatok 21. januára Mestskej polícii telefonicky oznámili dva prípady túlavých psov. Jedného odchytili na hlavnej stanici. Hliadka psa prevzala a dočasne ho umiestnila do koterca na Mestskej polícii, kým neprišiel jeho majiteľ. Pomocou čítačky zistili číslo čipu a podľa neho telefonický kontakt na majiteľa. Po štvornohého miláčika si prišiel 35-ročný muž z okresu Ružomberok, ktorému uložili blokovú pokutu za voľný pohyb psa na verejnosti.

V ten istý deň odchytili psa aj na Žilinskej ceste v blízkosti obchodného reťazca. Hliadka psa prevzala a opäť vďaka čipu zistila majiteľku, 42-ročnú Ružomberčanku. Takisto jej v zmysle zákona uložili blokovú pokutu za voľný pohyb psa na verejnosti.

17-ročné dievča nafúkalo 0,19 promile

V stredu 26. januára si mestskí policajti všimli dvojicu mladých ľudí, ktorí sedeli na lavičke. Mali pri sebe fľašu alkoholu, z ktorej pili. Hliadka zistila, že išlo o 18-ročného mladíka a mladistvú dievčinu z Ružomberka. Orientačnou dychovou skúškou bolo zistené, že 17-ročné dievča má v dychu 0,19 promile.

Mladíkovi na mieste uložili blokovú pokutu za podanie alkoholu osobe mladšej ako 18 rokov. Dievča následne hliadka odovzdala rodičom. Porušením zákazu požívať alkohol osobami mladšími ako 18 rokov sa ďalej bude zaoberať poverený príslušník Mestskej polície.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.