Oprava poklopov sa presúva na budúci víkend

Opravy budú trvať celý víkend. Foto: Viktor Mydlo
V Ružomberku je plánovaná oprava šiestich poklopov vodovodných šácht, treba počítať s dopravnými obmedzeniami počas celého víkendu.

Už tento víkend od piatka 17. júna do pondelka 20. júna bude v centre mesta rušno. Tentokrát to nebude z dôvodu konania podujatia, ale kvôli plánovanej oprave poklopov vodovodných šácht. ,,Opravených bude šesť poklopov, pretože sú fakticky v hroznom stave a cesta po tejto vozovke je viac slalomom než jazdou,“ informoval Viktor Mydlo, hovorca mesta Ružomberok v príspevku na sociálnej sieti.

Pôvodná informácia z vedenia mesta bola, že poklopy sa budú opravovať v dátumoch od piatka 10. júna do pondelka 13. júna. Z toho však vzišlo a plánovaná oprava sa presunula na budúci víkend. ,,Oprava poklopov sa posúva na budúci týždeň, nakoľko obalovne asfaltu v okresoch Liptovský Mikuláš, Martin, Dolný Kubín a Ružomberok tento víkend nepracujú z dôvodu absentujúcich objendávok,” informoval našu redakciu Atila Žilík, vedúci HS Vodovody a HS Kanalizácie, ktorý vysvetlil, že požiadavka od Vodárenskej spoločnosti Ružomberok (VSR) je minimálne množstvo, čo je neekonomické na prevádzku obalovne asfaltu.

Doprava bude obmedzená čiastočne

Avizovaná oprava poklopov bude na ceste I/18 od križovatky s miestnou komunikáciou Antona Bernoláka (tam, kde sídli Mestská polícia) po most pri železničnej stanici. Mesto informovalo, že z toho dôvodu bude nutné dopravu čiastočne obmedziť, čo môže spôsobiť isté zdržanie pre vodičov.

„Doprava na tejto ceste bude obmedzená čiastočne, čo znamená, že nebude odstavená úplne, no vzniknú 30 až 300-metrové úseky, popri ktorých bude premávka zúžená, aby vytvorila bezpečný koridor pre opravárov,“ uviedol na profile hovorca mesta, ktorý zároveň odporúča vodičom vyhnúť sa tomuto úseku. Je totiž veľmi pravdepodobné, že v piatok to bude horšie, než obvykle.

Zdroj: FB Mesto Ružomberok/Viktor Mydlo/Vodárenská spoločnosť Ružomberok, a. s.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.