Ostrý štart futbalovej sezóny je tu

Foto: Rudolf Maškurica
Foto: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti odohrajú už vo štvrtok 7. júla na domácom trávniku úvodný zápas proti Žalgirisu Kaunas. Výkop stretnutia je naplánovaný na 18:30. 

Tím Petra Struhára absolvoval päťtýždňovú letnú prípravu. Súčasťou letnej prípravy bolo aj krátke sústredenie v Rakúsku. Ružomberčania počas letnej prípravy odohrali štyri prípravné zápasy, v ktorých zvíťazili s Humenným (3:1), remizovali s rakúskym Amstettenom (0:0) a prehrali s poľskými Katovicami (0:2) a nemeckým Dusseldorfom (1:3).

Letná príprava sa však pre Ružomberčanov skončila a začína ostrá časť sezóny v podobe Európskej konferenčnej ligy UEFA. Ich súperom bude litovský Žalgiris Kaunas, ktorého futbalová sezóna je na prelome dvoch polovíc. Ružomberčania môžu byť v tomto ohľade v miernej nevýhode.

Pre viacerých ružomberských futbalistov nepôjde o európsku premiéru. V kádri sa nachádzajú o to skúsenejší hráči ako Ján Maslo, Matej Kochan a Štefan Gerec, ktorí zažili aj úspešné európske ťaženie zo sezóny 2017/2018. „Veľmi sa tešíme. Je to pre nás skúsenosť s Európou. Budeme hrať proti mužstvu s možno iným herným štýlom, s inou mentalitou. Z tohto hľadiska sa na to veľmi tešíme a aj celá príprava smerovala k tomuto prvému zápasu,“ uviedol deň pred zápasom tréner Struhár.

Výhoda domáceho prostredia

Hráčom MFK Ružomberok by mohol pomôcť aj fakt domáceho prostredia. Čo môže byť lepšou motiváciou pre profesionálneho futbalistu ako zaplnené tribúny futbalového štadióna? Ak by Ružomberčania úvodný zápas na domácom ihrisku zvládli, boli by o krok bližšie k postupu do 2. predkola Európskej konferenčnej ligy.

Tréner Struhár pomenoval na čo si musia dať jeho hráči v zápase pozor: „Kaunas má vo svojom strede veľa národností, ich hráči sú veľmi zaujímaví, pokiaľ ide o ofenzívnu časť hry. Sú veľmi dobre technicky pripravení. Posledných šesť zápasov v lige neprehrali, “ povedal o súperovi Struhár.

Z dôvodu zranení do dvojzápasu nenastúpia Marek Žigmund, Martin Boďa a Samo Šefčík. Priamy prenos prvého predkola Európskej konferenčnej ligy sa bude dať sledovať aj na stanici RTVS Šport.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.