Perfektná jeseň ružomberskej futbalovej mládeže

Ružomberské mládežnícke výbery zažívajú skvelý ligový ročník. Foto: MFK Ružomberok

Najlepšiu sezónu zažíva „šestnástka“, ktorá zimuje na čele súťaže. Skvelé výkony predvádza aj starší dorast, ktorý je druhý. Mladšiemu dorastu patrí 4. pozícia.

Najstarší reprezentant ružomberského mládežníckeho futbalu zažíva doposiaľ veľmi vydarený ročník. Starší dorast (U-19) na jeseň odohral 14 duelov, v ktorých zaznamenal osem víťazstiev, dve remízy a štyri prehry so ziskom 26 bodov. Vďaka výborným výsledkom sa „devätnástka“ nachádza na 2. mieste, len s dvojbodovým mankom na vedúci AS Trenčín. Ligová tabuľka je však nesmierne vyrovnaná, keďže Ružomberčania majú pred treťou Žilinou a štvrtou Petržalkou iba jednobodový náskok. Vzhľadom na okolnosti čaká Liptákov náročná jar.

„Devätnástka“ zažíva omnoho vydarenejší ročník ako ten ostatný, v ktorom skončila v lige až na 9. mieste so ziskom 33 bodov. Pred sezónou došlo v staršom doraste k trénerskej zmene, keď Rastislava Urgelu nahradil Ondrej Vilner. Ružomberčanov po zimnej prestávke čaká ešte 12 stretnutí, ktorými ukončia ligový ročník. Prvý duel v novom roku odohrajú Liptáci 25. februára Banskej Bystrici.

Spokojnosť s doterajším účinkovaním staršieho dorastu vyjadril aj športový riaditeľ mládeže Peter Penov: „Ligová tabuľka je veľmi vyrovnaná, čo sa ukazovalo počas celej jesene. Veľmi sa nám darilo vo vonkajších zápasoch. Doma sme však mali zaváhania. Máme problém s koncentráciou, najmä, keď hráme s defenzívne ladenými mužstvami. Od začiatku sezóny máme v tejto kategórii dvoch nových trénerov, ktorí hráčov veľmi dobre pripravili.“

Výborné výkony mladšieho dorastu

Vydarenú jeseň má za sebou aj ružomberská „sedemnástka“, ktorá zimuje na 4. mieste, keď v 14-tich dueloch zaknihovala deväť výhier, dve remízy a tri prehry so ziskom 29 bodov. Na vedúce duo AS TrenčínŠK Slovan Bratislava strácajú Liptáci päť bodov, na tretiu Žilinu majú dvojbodové manko.

Pred sezónou došlo v mužstve k trénerskej zmene, keď sa jej hlavným kormidelníkom stal Tadeáš Lacko. Ten prevzal tento post po Marekovi Herčutovi, ktorý momentálne pôsobí ako videoanalytik v realizačnom tíme MFK Ružomberok.

V uplynulom ročníku skončila „sedemnástka“ na 4. mieste, keď získala 43 bodov. Na jar čaká mladší dorast (U-17) ešte 12 ligových stretnutí. Úvodný duel po zime odohrá 25. februára proti Banskej Bystrici.

„Družstvo je výborné, je v ňom asi najviac individuálnej kvality jednotlivých hráčov. Máme tu, navyše, aj reprezentantov. Káder je však užší a v zime by sme ho potrebovali rozšíriť. Ukazuje sa dobrá práca nových trénerov pri tomto mužstve. Doteraz sme zaváhali len s najlepšími mužstvami. Úvod sezóny sme mali vynikajúci, ale v závere jesene sme zakopli doma so Žilinou a Slovanom. Mrzí nás to, ale veríme, že na jar ešte ponaháňame špičku,“ zhodnotil Penov doterajšie účinkovanie mladšieho dorastu.

Fantastická sezóna „šestnástky“

Najlepšiu sezónu spomedzi ružomberských mládežníckych tímov zažíva výber do 16 rokov (U-16), ktorý zimuje na čele súťaže, pričom počas jesene neprehral žiadny duel. V 14-tich stretnutiach zaznamenali Ružomberčania až 11 výhier a tri remízy. Zverenci Miroslava Latiaka zásluhou skvelých výkonov trónia na čele súťaže, keď získali 36 bodov. Pred druhou Trnavou majú trojbodový náskok, tretia Žilina na nich stráca štyri body.

V minulom ročníku sa „šestnástke“ darilo spomedzi ružomberských dorasteneckých mužstiev najviac, keď obsadila 3. miesto so ziskom 48 bodov. Na jar čaká Liptákov ešte 12 duelov, pričom úvodný zápas po zimnej prestávke odohrajú 25. februára proti Banskej Bystrici.

Športový riaditeľ mládeže je výsledkami mužstva milo prekvapený. „Je to u nás najväčšie prekvapenie. V lete bolo doplnených sedem hráčov oproti minulej sezóne. Trénerom nie je čo vyčítať. Mužstvo dobre pripravujú, stmelili ho a zapracovali novicov, ktorí veľmi dobre herne zapadli. Treba zdôrazniť dobrú kondičnú pripravenosť všetkých dorasteneckých kategórií, o ktorú sa stará špecialista v našej mládeži – tréner Bartko,“ dodal Penov pre oficiálnu stránku MFK Ružomberok.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.