Perspektívny brankár Dominik Ťapaj predĺžil zmluvu v Ružomberku

Dominik Ťapaj predĺžil zmluvu v Ružomberku do roka 2027. Foto: MFK Ružomberok
Dominik Ťapaj predĺžil zmluvu v Ružomberku do roka 2027. Foto: MFK Ružomberok

Brankárska stálica ružomberskej dorasteneckej kategórie U-19 predĺžila svoju zmluvu s jeho aktuálnym zamestnávateľom MFK Ružomberok.

Predstavitelia futbalového klubu spod Čebraťa sa dohodli s hráčom na predĺžení zmluvy 31.  mája 2027. 18-ročný brankársky talent MFK Ružomberok spravil svoje prvé futbalové kroky v oravskom klube FK Slovan Trstená, z ktorého si to namieril v roku 2017 do medzi zastávky MŠK Námestovo. V roku 2019 sa stal súčasťou mládežníckej akadémie MFK Ružomberok.

Perspektívny brankár odohral v jesennej časti jedenásť duelov za ružomberskú juniorku a trikrát nastúpil v rámci dohody o striedavých štartoch na farme v Rimavskej Sobote. V ružomberskom drese si pripísal v jedenástich dueloch celkovo štyri čisté kontádve čisté kontá pridal v drese Rimavskej Soboty.

Priestor dostal v tejto sezóne aj v súťažnom zápase seniorského tímu MFK Ružomberok, keď sa dostal do brány v rámci pohárovej súťaže Slovnaft Cup v derby o Liptov s Liptovskou Teplou, kde vychytal čisté konto po výhre Ružomberčanov 2:0.

Ružomberčanov čaká náročná jar

Ružomberských futbalistov čakajú na úvod jarnej časti náročné zápasy. Generálku pred ostrým ligovým štartom odohrajú Ružomberčania 4. februára na hlavnom ihrisku v Ružomberku proti poľskému druholigistovi MKS Puszcza Niepołomice.

Následne otvoria futbalisti spod Čebraťa jarnú ligovú časť dôležitým zápasom. Pre Ružomberčanov pôjde o mimoriadne ťažký duel hneď na úvod, kedy sa 14. februára stretnú na domácom štadióne s MFK Zemplín Michalovce.

Skupina o titul nie je zaručená

Aj napriek tomu, že sa ružomberskí futbalisti nachádzajú na 5. priečke zaručujúcej skupinovú nadstavbu o titul, všetky miestenky ešte rozdané neboli. Do konca základnej časti ostávajú ešte štyri kolá, čo znamená, že v hre je ešte dvanásť bodov, ktoré môžu byť mimoriadne dôležité pre všetky tímy a ich ambície v skupine o titul.

Medzi piatou a desiatou pozíciou je rozdiel iba piatich bodov. Do skupiny, ktorá chce zabojovať o vrchnú šestku sa zapojí určite aj prvý jarný ligový súper MFK Zemplín Michalovce, ktorý stráca na futbalistov Ružomberka iba tri body a zimnú pauzu prezimoval na 8. priečke.

Následne čaká 17. februára  na ružomberských futbalistov ligový duel v Trnave proti Spartaku a 26. februára krajské derby s MŠK Žilina. Základnú časť uzavrú Ružomberčania domácim zápasom s DAC Dunajská Streda 4. marca. Následne sa ligová tabuľka rozdelí na dve skupiny – skupina o titul a skupina o udržanie, kde sa jej účastníci stretnú v dvojkolovom systéme každý s každým.

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Okrem písania pre RK magazín, trénujem mládež vo futbale v mestskej časti Černová.