Peter Struhár ostáva trénerom MFK Ružomberok

Futbalistov MFK Ružomberok povedie v budúcej sezóne tréner Peter Struhár spoločne s asistentom Petrom Tomkom. Fotografia: MFK Ružomberok
Ružomberský kormidelník spoločne s jeho asistentom Petrom Tomkom predĺžili zmluvy s aktuálnym vicemajstrom Slovenska o ďalší rok. Súčasťou kontraktu je aj ročná opcia.

Ružomberok si pod trénerskou taktovkou Petra Struhára vybojoval historické druhé najlepšie umiestnenie v dejinách klubu. Liptáci si zisk strieborných medailí definitívne zaistili v minulom kole, keď triumfovali na pôde Dunajskej Stredy 3:2. Ružomberčania tak potvrdili výbornú formu z ostatného obdobia, keď v skupine o titul ako jediné mužstvo doposiaľ neprehrali.

Po víťaznom zápase v MOL Aréne vypukla nielen na ružomberskej lavičke, ale aj v samotnom meste, obrovská radosť, ktorú v týchto dňoch umocnilo aj predĺženie zmlúv s dvoma hlavnými autormi úspechu. Vďaka spanilej jazde v tomto ročníku, si Ružomberčania zaistili účinkovanie v pohárovej Európe.

Predĺženie úspešnej spolupráce

Ružomberský kormidelník, ktorý zasadol na trénerskú lavičku len pred aktuálnou sezónou, neskrýval radosť z predĺženia spolupráce. „Vybudovali sme si s hráčmi i s vedením klubu veľmi dobré vzťahy a som rád, že budú naďalej pokračovať. V novej sezóne máme nemalé očakávania. Budeme hrať na troch frontoch. Medzinárodná konfrontácia v Konferenčnej lige UEFA môže hráčom len pomôcť napredovať. Majú príležitosť zviditeľniť seba i celý klub.“

Podľa ružomberského trénera čaká mužstvo náročná sezóna. „Po zisku titulu vicemajstra budeme všetci pod väčším tlakom. Veľkú zodpovednosť sme však mali aj doteraz. Vieme, aké sú naše primárne ciele a k nim chceme smerovať. Ako tím sa musíme ďalej posunúť, taktiež posilniť hráčsky káder, aby mužstvo zvládlo všetky tri výzvy v novej sezóne. Realizačný tím zostane s najväčšou pravdepodobnosť pokope.“

V ružomberskom tíme bude pokračovať aj Struhárov asistent Peter Tomko. „Pred sezónou nikto nečakal, že Ružomberok skončí tak vysoko. Cieľom bola horná šestka. Veľmi dobre tu funguje trojuholník, hráči – realizačný tím – manažment klubu. Sme tu ako jedna futbalová rodina a to sa odzrkadlilo tiež na výsledkoch,“ uviedol druhý muž realizačného tímu a odchovanec Trebišovského futbalu.

Oslava ligového striebra v znamení prekvapení

V sobotu 21. mája o 17:00 sa Ružomberčania rozlúčia s úspešným ligovým ročníkom, keď na domácom štadióne privítajú piaty celok tabuľky ŠKF Sereď. Predstavitelia klubu si pri príležitosti zisku ligového striebra pripravili pre fanúšikov niekoľko prekvapení. Prvým z nich bude nová cena vstupného, ktoré bude znížené o polovicu z pôvodnej sumy.

Zároveň každý fanúšik, ktorý sa preukáže platným lístkom z tohto stretnutia, bude mať predkupné právo vstupenky na domáci duel prvého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA.

Najväčším lákadlom ale bude prítomnosť futbalových velikánov Antonína Panenku, Karola Dobiaša a Jozefa Chovanca na stretnutí. Po skončení zápasu budú navyše tieto tri futbalové osobnosti odovzdávať strieborné medaile hráčom a členom realizačného tímu MFK Ružomberok. Prísť v sobotu na futbal pod Čebraťom sa tak určite oplatí!

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.