Peter Struhár: Teším sa na stredoslovenské derby!

Hráči Ružomberka odohrajú stredoslovenské derby po siedmich rokoch. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú už dnes o 18:00 hod. stredoslovenské derby proti Banskej Bystrici. Ružomberčania, ktorí ostatné štyri zápasy nevyhrali, sa chcú svojim fanúšikom revanšovať za posledné výkony.  

Zverenci Petra Struhára momentálne nezažívajú najlepšie obdobie. V doterajšom priebehu sezóny odohrali Liptáci v rámci Fortuna ligy a Európskej konferenčnej ligy (EKL) dovedna 7 zápasov s nasledujúcou bilanciou – dve výhry, tri remízy a dve prehry.  Ružomberčania sa po vypadnutí v 2. predkole EKL, keď nad ich sily bola lotyšská Riga, sústredia už iba na najvyššiu slovenskú súťaž a národný pohár.

V ostatnom stretnutí „Ruža“ opäť nezvíťazila, keď v liptovskom derby remizovala s Liptovským Mikulášom 0:0. Ružomberčania mohli duel aj napriek slabšiemu výkonu vyhrať, lenže v 90. minúte Adrián Macejko trestuhodne minul odkrytú bránu domácich.

Stredoslovenské derby po siedmich rokoch

Liptákom patrí po 3. kole Fortuna ligy 4. miesto, keď z doterajších troch duelov jedenkrát vyhrali a dva razy remizovali. „Ruža“ odohrá z úvodných štyroch zápasov najvyššej slovenskej súťaže až tri duely na ihriskách súperov, pričom hneď na začiatku sezóny nastúpi proti všetkým trom nováčikom vo Fortuna lige.

Nováčik MFK Dukla Banská Bystrica figuruje po troch odohraných zápasoch na 10. mieste, keď dva razy prehral a jedenkrát vyhral. Dukle sa ale podaril husársky kúsok, keď v 2. kole triumfovala v Trnave 2:1. Ružomberčania si budú musieť dávať pozor predovšetkým na kapitána Banskobystričanov Róberta Polievku a naturalizovaného Slováka Davida Depetrisa, ktorý má bohaté skúsenosti s najvyššou slovenskou súťažou, keďže v minulosti hrával napríklad v Trenčíne či v Trnave.

Posledné stredoslovenské derby v rámci najvyššej slovenskej súťaže sa uskutočnilo v sezóne 2014/2015, kedy Ružomberčania vyhrali na Štiavničkách 2:1. Banskobystričania v danom ročníku skončili na poslednom mieste a opustili slovenskú ligu, do ktorej sa vrátili po siedmich rokoch. Pre Banskú Bystricu to bude zároveň prvý zápas na domácom štadióne po návrate do Fortuna ligy, keďže doterajšie tri stretnutia odohrala na ihriskách súperov kvôli rekonštrukcii štadióna.

Obrovský lazaret v ružomberskom tíme

Trénerovi Petrovi Struhárovi nebudú v tomto súboji k dispozícií dlhodobí maródi Samuel Šefčík, Marek Zsigmund a Martin Boďa. Nedávno k nim pribudli aj stredopoliari Kristóf Domonkos a Matej Kochan, ktorí kvôli vážnym zraneniam absolvovali operačné zákroky a Ružomberčanom v najbližšom období nepomôžu. Okrem týchto hráčov v stredoslovenskom derby nenastúpia ani brankár Ivan Krajčírik, obranca Matej Madleňák a útočníci Tomáš Bobček a Marko Kelemen.

Dôležitosť stretnutia si uvedomuje aj kormidelník Ružomberka Peter Struhár. „Pre Banskú Bystricu pôjde o zaujímavý duel, keďže to bude pre ňu prvý domáci zápas vo Fortuna lige. Určite to bude atraktívne stretnutie aj pre ľudí. Predpokladám, že súper nás bude mať dobre naštudovaných. Teším sa na tento zápas, keďže ide o stredoslovenské derby. Od Banskobystričanov očakávam hlavne nebezpečné krídla. V útoku majú dobrých strelcov, na ktorých si budeme musieť dať pozor.“

Náročný august Liptákov

Po zápase s Banskou Bystricou odohrajú Ružomberčania najbližší duel v sobotu 13. augusta, keď na domácom štadióne nastúpia proti Trenčínu.

Následne odohrajú Liptáci za 11 dní až 4 zápasy, pričom sa najskôr predstavia v Zlatých Moravciach (20. augusta). Zakrátko Ružomberčanov čaká stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu, ktoré odohrajú proti víťazovi súboja Liptovská Teplá – Liptovská Štiavnica.

Po pohárových povinnostiach odohrá „Ruža“ domáci duel proti majstrovskému Slovanu Bratislava (28. augusta) a augustovú púť ukončí v Michalovciach (31. augusta).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.