Po hodoch býva bolenie brucha. Ružomberok nevyužil hodinovú presilovku a po troch rokoch prehral s Trnavou

Liptáci prehrali v malom Ríme najtesnejším rozdielom. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 4. mája stretnutie 8. kola nadstavbovej časti Niké ligy.

Zverenci Ondřeja Smetanu nastúpili tri dni po triumfe v Slovnaft Cupe, keď vo finále zdolali FC Spartak Trnava 1:0, opätovne proti tomuto súperovi. „Bíli andeli“ sa chceli revanšovať Liptákom za finálovú prehru a zároveň ukončiť 10-zápasové čakanie na triumf nad týmto protivníkom, čo sa im nakoniec aj podarilo.

Trnavčania boli od úvodu aktívnejší, pričom v 16. minúte nastrelili žrď ružomberskej brány. O ďalších 10 minút znova pohrozili, no tentokrát bol proti ružomberský brankár Dominik Ťapaj. Z následného rohu už ale Spartak skóroval, keď sa hlavičkou presadil Adrián Zeljković1:0.

V 37. minúte uvidel domáci útočník Michal Ďuriš, po konzultácii hlavného arbitra so systémom VAR, červenú kartu po zákroku na ružomberského hráča Matúša Malého, ktorého nepríjemne zasiahol do tváre.

Ružomberčania trafili priestor brány iba raz

Hosťujúci tréner Ondřej Smetana reagoval na nepriaznivý vývoj trojnásobným striedaním počas polčasovej prestávky. Napriek tomu, že Liptáci mali na ihrisku početnú prevahu, tak si dlhé minúty nevytvorili žiadnu gólovú príležitosť. Na druhej strane, oslabená Trnava sporadicky naďalej hrozila.

Najbližšie k vyrovnaniu boli Ružomberčania v 83. minúte, keď spoza šestnástky vystrelil Timotej Múdry, avšak trnavský brankár Dominik Takáč si s jeho pokusom poradil. MFK Ružomberok napokon prehral v Trnave 0:1 a ukončil 10-zápasovú sériu bez prehry s týmto súperom, pričom naposledy mu podľahol 7. novembra 2020. Oranžoví ostali na 5. mieste tabuľky, so ziskom 46 bodov, Trnave patrí 2. priečka (54 bodov).

Najbližší duel odohrajú ružomberskí futbalisti v sobotu 11. mája o 17:30 h, keď v poslednom domácom tohtosezónnom stretnutí privítajú MŠK Žilina. Aktuálny ligový ročník uzavrie „Ruža“ na ihrisku majstrovského Slovana Bratislava (18. máj).

Hlasy trénerov /zdroj: teraz.sk/

Michal Gašparík, tréner FC Spartak Trnava: „Prvé, čo som si povedal, že my nemôžeme mať normálny zápas s Ružomberkom, vždy sa niečo prihodí, teraz to bola červená karta. Chalani sa po pohári zmobilizovali, vedeli, aký dôležitý je pre nás tento duel. Výborne k tomu pristúpili, mali sme tam zakončenia, nakoniec sme to zlomili gólom po štandardke. Červená karta bola úplne zbytočná, chalani to ale odmakali, odpracovali, dodržali taktiku, pozície, pridali svoju skúsenosť. Konečne sme to zlomili na našu stranu a máme dôležité body do tabuľky.“

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Bohužiaľ, neodohrali sme dobré stretnutie. Ukázalo sa, že keď nemáme stopercentné nastavenie a prístup niektorých, tak takéto zápasy nemôžeme zvládať. Treba priznať, že Spartak bol dobre pripravený, viac od začiatku chcel. Aj keď nám duel nahral vylúčením, neboli sme schopní nič vymyslieť, dostať sa do ich šestnástky, bolo to bez nápadu, invencie, všetko nám trvalo. Škoda, že sme premárnili takú šancu, mohli sme tu urvať viac. Spartak však dobre bránil, bol živý, hrali aktívne, kvalitne, víťazstvo si zaslúžia.“

Niké liga – 8. kolo (skupina o titul):

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól: 27. Zeljković. Žlté karty: Tučný, Mojžiš, Lavrinčík (všetci RK). Červená karta: 37. Ďuriš (TRN). Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Pacák. Diváci: 3 117.

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90.+3 Poznar), Procházka (90.+4 Bolaji), Zeljković, Ofori (46. Paur), Daniel (46. Šulek), Ďuriš, Azango (67. Bainović).

MFK Ružomberok: Ťapaj – Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien), Domonkos, Múdry, Zsigmund (46. Lavrinčík), Tučný (74. Šefčík), Gerec, Jackuliak (46. Boďa), Chobot (80. Maslo).