Po výprasku Senici bol tréner Holoubek nespokojný

Futbalisti si v sobotu hladko poradili so Senicou, no za výkon sa im ušla kritika od trénera (+ video).

Ktovie, ako by sa stretnutie 7. kola Fortuna ligy vyvíjalo, keby už v prvej minúte nedotlačil odrazenú loptu do siete Senice v službách Ružomberka hrajúci Macedónec Kostadinov, a v piatej netrafil s pomocou argentínskeho brankára Tabordu v senickej svätyni krídelník Erik Daniel.

Ružomberok vyhrával 2:0 v čase, keď podstatná časť divákov ešte len stála v rade na pivo a klobásu.

Výborný začiatok, zlý priebeh

„Začiatok sme mali veľmi dobrý, ale potom sme sa asi nejako uspokojili, nechali sme Senicu hrať a myslím, že sa nám to nevyplácalo,“ hodnotil po úspešnom stretnutí do minuloročnej výbornej formy sa vracajúci Erik Daniel.

Výhoda rýchleho náskoku „Ružu“ upokojila a v inak vyrovnanom stretnutí dala prepotrebnú istotu. Skórovať potom mohol aj Ismar Tandir či Peter Gal Andrezly, no oveľa viac po góle volali senické prieniky stredom ružomberskej obrany. V dvoch prípadoch nebezpečne zakončoval Brazílčan Deretti, ale zakaždým tesne minul Macíkovú bránu.

Zvrat v stretnutí mohol v druhom polčase naštartovať kolumbijský legionár Castaneda, ale svoj tutovku pred Macíkom prílišným váhaním premárnil, a domáci gólman si pripísal zákrok zápasu. „Mali sme stopercentnú šancu, akú musí premeniť aj dorastenec. A zase naopak, vzadu dostaneme gól aj zo šatne. Máme čo robiť, najmä v defenzíve, od toho sa všetko odráža,“ nemohol byť spokojný hosťujúci kapitán Erik Otrísal.

Oranžoví boli v tejto fáze bez šťavy a mali naozaj šťastie, že nepykali. „Ten začiatok bol veľmi slušný, ale potom sme išli do veľkého priemeru. S hrou z hľadiska výkonnosti a priebehu stretnutia nie som vôbec spokojný,“ kritizoval český tréner v službách domáceho MFK David Holoubek.

Stretnutie tak pripomínalo posledný zápas so Slovanom, no v opačnom garde. Vyrovnaný zápas vtedy Ružomberok prehral v detailoch, či na šikovnosti belasých individualít.

Aj tak pridali ešte dva góly

V 60. minúte ukázal vzostup formy Erik Daniel, ktorý opäť svojím presným centrom našiel pred bránou zakončujúceho spoluhráča. Z vlaňajšej sezóny sme už zvyknutí, že to býva najčastejšie ďalší záložník Peter Gal Andrezly, ktorý definitívne dorazil Záhorákov.

„Dá sa povedať, že to je taká naša zohratá akcia,“ stručne okomentoval oku pohľadnú situáciu nahrávajúci Daniel.

A hoci si hostia potom pýtali pokutový kop po zákroku Macíka v šestnástke, hlavný rozhodca Peter Kráľovič pískal na opačnej strane faul na Tandira. Jedenástku samotný hráč premenil, upravil na konečných 4:0 a strelil už piaty gól v sezóne.

„Som rád, že sme dali doma štyri góly, ale musíme sa zlepšovať, a musíme hrať podstatne lepšie, aby sme boli úspešnejší, lebo takéto výkony, tímové aj individuálne, určite k ďalším výhram nepovedú,“ zhodnotil stretnutie na tlačovej konferencii tréner Holoubek.

Ružomberok je zatiaľ na veľmi dobrom 3. mieste tabuľky a najbližšie ho čaká zápas v Zlatých Moravciach. Doma si zahrá až 22. septembra s Podbrezovou. Na rade je totiž reprezentačná prestávka.

Ešte predtým ale musia futbalisti splniť úlohu favorita v 3. kole Slovenského pohára. V stredu sa od 16:30 predstavia na ihrisku štvrtoligového podtatranského Gerlachova.