Polícia rieši hromadný úhyn rýb v Liptovskej Teplej

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek vyústenie žúmp, septikov a podobných zariadení do vodných tokov je v rozpore s viacerými právnymi predpismi.

Enviropolicajti zo Žiliny vyšetrujú okolnosti hromadného úhynu rýb v miestnom potoku Teplianka v Liptovskej Teplej. Dopustiť sa ho mal doposiaľ neznámy páchateľ tým, že tam vypustil látku, v dôsledku čoho došlo k rozsiahlemu úhynu rýb. Policajti začali trestné stíhanie pre prečin porušovania ochrany vôd a ovzdušia. Informovali o tom v sobotu 10. septembra na sociálnej sieti.

„Podľa predbežného zistenia uhynulo zatiaľ minimálne 79 kusov rýb druhu pstruha potočného a dva kusy pstruha dúhového. V prípade odhalenia páchateľa a dokázania viny bude výška trestnej sadzby závisieť aj od rozsahu vzniknutých škôd,” uviedli policajti.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje občanov, že akékoľvek vyústenie žúmp, septikov a podobných zariadení do vodných tokov je v rozpore s viacerými právnymi predpismi. „Vzhľadom na stále nové poznatky o tejto forme protiprávnej činnosti bude Policajný zbor iniciovať nevyhnutné opatrenia orgánov presadzujúcich právo na ochranu vody a vodných tokov pred týmito formami znečistenia,” doplnila polícia.

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.