Poľská turistka si poranila koleno na hrebeni Veľkej Fatry

Poranenej žene pomáhali aj záchranári na vrtuľníku. Foto: HZS
46-ročná turistka sa zranila na turistickom chodníku v sedle Chyžky. Na miesto vyslali horských záchranárov aj vrtuľník.

Slnečné počasie, ktoré pretrváva už niekoľko dní, láka do hôr množstvo turistov. Niektoré návštevy prírody sa však nezaobídu bez zranení.

,,V pondelok 31. októbra v obedňajších hodinách boli záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) požiadaní o pomoc pre 46-ročnú poľskú turistku, ktorá si privodila na turistickom chodníku poranenie kolena,” uviedli horskí záchranári na webovej stránke.

Zranená žena sa nachádzala na hrebeni Veľkej Fatry v sedle Chyžky, ktoré leží nad obcou Liptovské Revúce. Na pomoc vyslali záchranárov HZS, ktorí v spolupráci s posádkou Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) poskytli pacientke neodkladnú zdravotnú starostlivosť a následne ju transportovali do nemocnice na ďalšie vyšetrenia.

Zdroj: HZS

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.