Snowboardista si na Malinom Brde poranil chrbticu, zasahoval aj vrtuľník

Foto: FB/Horská záchranná služba
Muž si pádom na zasneženú skalu poranil chrbticu v oblasti krížov. Na pomoc vyslali aj Vrtuľníkovú záchrannú zdravotnú službu zo Žiliny.

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo opätovne spustilo svoju prevádzku v piatok 13. januára. O dva dni na to už zasahovali na zasneženom svahu horskí záchranári, ktorí pomáhali zranenému snowboardistovi.

Nešťastie sa stalo v nedeľu 15. januára krátko pred obedom. Muž na snowboarde spadol na zasneženú skalu tesne pred výstupnou stanicou lanovky, v dôsledku čoho si spôsobil poranenie chrbtice v krížovej oblasti.

Na pomoc okamžite vyslali záchranárov Horskej záchrannej služby (HZS). ,,Zranenému záchranári HZS poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, na tíšenie bolesti podali inhalačné analgetikum Penthrox a zafixovali ho vo vákuovom matraci. Súčasne bola o súčinnosť požiadaná Vrtuľníková záchranná zdravotná služba zo Žiliny (VZZS),” uviedli z HZS na sociálnej sieti.

Zraneného muža následne pomocou skútra transportovali na miesto, odkiaľ ho odviezli vrtuľníkom. ,,Po prílete si zraneného snowboardistu prevzal do opatery lekár VZZS a následne bol letecky transportovaný do nemocnice v Ružomberku,” priblížili horskí záchranári.

Fotogaléria

Foto: FB/HZS

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.