Presvedčivé víťazstvo basketbalistiek s Young Angels Košice

V prvom nadstavbovom kole zvíťazili ružomberské basketbalitky na palubovke v Koniarni proti košickým basketbalistkám Young Angels presvedčivo 97:57. Košičankám tak vrátili prehru z polky decembra.

Úspešný vstup do nadstavby mohli korunovať Ružomberčanky aj pokorením 100-bodovej hranice. Tá im však ušla len o tri body. „Som spokojný. Najpodstatnejšie je, že sme celý zápas hrali vo vysokej intenzite a s veľkým nasadením,“ povedal po zápase tréner MBK Ružomberok Juraj Suja.

Podľa oficiálnej webovej stránky ružomberského klubu bola najprínosnejšou hráčkou Američanka Enabosiová. Zaznamenala až 24 bodov. Darilo sa aj kapitánke Praženicovej, ktorá zaznamenala 19 bodov alebo srbskej hráčke Teodore Turudićovej, ktorá pridala 18 bodov.

„Mali sme tam menší kvalitatívny výpadok, Williamsová mala veľa faulov, čo sa hneď prejavilo. Dostali sme sa z toho, a išli sme ďalej. Viem, že Košiciam chýbajú niektoré hráčky, ale to nie je náš problém, nám tiež v Košiciach chýbalo viacero opôr. Pozerám sa na nás, a som skutočne spokojný,“ povedal Suja.

Tréner hostiek z Košíc Radko Dvoščák blahoželal Ružomberku k zaslúženému víťazstvu. „Boli na tento zápas lepšie nastavení, hrali s väčšou energiou. Neskladáme zbrane, súťaž je rozbehnutá, ďakujem súperovi za hru a možnú konfrontáciu. Ružomberok bol lepší v útoku, strelecky úspešnejší, hral kolektívnejšie.“

Ružomberčanky čaká v nadstavbovej časti ešte 5 duelov. Rozpis zápasov sme už priniesli v minulom článku.

Titulná fotografia – V bielo-oranžovom útočí ružomberská basketbalistka Enabosiová. Foto – Rudo Maškurica