Súboj pohárových zástupcov

Liptáčky čaká predposledný domáci tohtoročný duel. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v nedeľu 26. novembra o 17:00 h stretnutie 9. kola Niké extraligy žien.

Zverenkyne Juraja Suju sa po ôsmich odohraných zápasoch nachádzajú na 3. mieste, s bilanciou šesť výhier a dve prehry. Ostatný ligový duel zvládli podľa očakávania, keď deklasovali UMB Banská Bystrica 103:41.

Liptáčky počas týždňa odohrali eurocupový duel proti Melikgazi Kayseri. Družstvo spod Čebraťa odohralo veľmi dobrý prvý polčas, no napriek tomu podľahlo obrovskému favoritovi o 25 bodov – 58:83.

Všetko sa zlomilo v tretej štvrtine. Ružomberčanky neuspeli v Turecku

Zmeny v kádri

Basketbalistky Slávie Banská Bystrica figurujú po ôsmich odohraných stretnutiach na 1. priečke. V aktuálnom ročníku prehrali bystrické „pumy“ iba jeden ligový duel, a to proti majstrovským Piešťanom (60:71). Ostatných sedem vystúpení vyhrali.

Zverenkyne Zuzany Žirkovej majú rovnakú bilanciu ako druhé Piešťanské Čajky – sedem výhier a jedna prehra. Banskobystričanky ostatný ligový súboj vyhrali, keď uspeli na palubovke Young Angels Košice 110:68.

V kádri vicemajstra došlo počas reprezentačnej prestávky k zmenám. Do ich radov pribudla americká legionárka Lindsey Pulliamová, ktorá pôsobila pod Urpínom aj v minulej sezóne. Na druhej strane ale v Slávii skončila Sabína Šimonovičová.

V Európe im to nejde

Slávia Banská Bystrica, rovnako ako MBK Ružomberok a Piešťanské Čajky, účinkuje v aktuálnom ročníku v druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži – Európsky pohár FIBA (Eurocup).

V nej ale „pumy“ doposiaľ všetky stretnutia prehrali. Naposledy sa predstavili v gréckom Panathinaikose, pričom zápas mali výborne rozohraný, keďže na začiatku druhého polčasu viedli o 15 bodov. Napriek tomu ale ťahali za kratší koniec, keď prehrali tesne 64:66.

Derniéra sa blíži

Prvý tohtosezónny duel medzi MBK Ružomberok a Sláviou Banská Bystrica, ktorý sa uskutočnil pod Urpínom, ovládli „pumy“ 66:57. Favorizované Banskobystričanky sa na triumf poriadne nadreli, keďže minútu pred koncom viedli len o dva body.

Po stretnutí so Sláviou odohrajú ružomberské basketbalistky najbližší zápas už v stredu 29. novembra o 16:00 h, keď sa v rámci 6. kola Európskeho pohára FIBA predstavia na palubovke gréckeho Olympiacosu Pireus. Týmto súbojom ukončia Liptáčky svoje tohtoročné pôsobenie v pohárovej Európe.