Pri Hubovej padajú kamene na vozovku, vodiči ich svojpomocne odnášajú

Foto: FB/Katarína Moravová

Vodiči hlásia nebezpečné kamene, ktoré sa zosúvajú na cestu pri Hubovej v okrese Ružomberok. Šoféri zastavujú a svojpomocne ich odnášajú mimo vozovky.

Počas sviatkov sa viacerí presúvajú po celom Slovensku či do zahraničia. Niektorí prechádzajú aj cez hlavný ťah z východu na západ alebo naopak. Práve týchto vodičov zastihla v pondelok 26. decembra v neskorých večerných hodinách nepríjemná dopravná situácia na ceste medzi obcou Hubová a Salašom Krajinka v okrese Ružomberok, kde sa na vozovku zosunuli kamene rôznych veľkostí.

,,Vodič pred nami stihol duchaprítomne zastaviť aj oproti idúce vozidlá, šoféri sa okamžite rozbehli to pozbierať. Dajte si pozor, situácia sa môže zopakovať. Je to v smere na Ružomberok kúsok od miesta, kde je značený výjazd vozidiel stavby,” informovala ostatných vodičov Katarína Moravová v príspevku na sociálnej sieti, ktorá dodala, že kamene padali z hory priamo pred očami okoloidúcich vodičov, ktorí duchaprítomne zastali a kamene spoločnými silami pozbierali.

Situácia sa zopakovala aj dnes. Do diskusie na sociálnej sieti sa zapojili ďalší svedkovia nebezpečnej dopravnej situácie. ,,Jedna skala mi obúchala podvozok asi pred hodinou,” uviedol Stan Lubelec.

Vodiči o dopravnej kolízii okamžite informovali políciu.

Zdroj: FB/Katarína Moravová

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.