Šesťtisíc domácností na strednom Slovensku bude bez elektriny

Ilustračná fotografia. Zdroj: SSD
Plánované odstávky elektriny pocítia budúci týždeň aj obyvatelia ružomberských mestských častí Rybárpole a Hrboltová, ale i obcí Likavka, Hubová a Švošov.

Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala počas budúceho týždňa v Trenčianskom, Žilinskom a Banskobystrickom kraji desať rozsiahlejších odstávok elektriny. Bez elektriny budú aj stovky domácností v okrese Ružomberok.

Odstávky budú v utorok a vo štvrtok

V utorok 16. augusta od 8:00 do 19:00 h nepôjde elektrina v ružomberskej mestskej časti Rybárpole, rovnako ani v obci Likavka. ,,Elektrikári budú vymieňať úsekový vypínač na vzdušnom vedení vysokého napätia,“ uviedol Miroslav Gejdoš, hovorca SSD. Obmedzenie sa dotkne 850-tich odberných miest.

V obci Likavka budú obyvatelia bez elektriny aj vo štvrtok 18. augusta od 8:00 do 16:00 hod. Kvôli oprave na vysokom napätí zostane bez elektriny 650 odberných miest.

V obciach Hubová, Švošov a v ružomberskej mestskej časti Hrboltová zostane 800 domácností bez elektrického prúdu v utorok 16. augusta od 8:30 do 15:00 hod. ,,Pracovníci SSD budú opravovať poškodený stĺp vysokého napätia,“ priblížil Gejdoš v tlačovej správe. Odstávka zasiahne 800 domácností.

Odstávky elektriny sú nevyhnutné

Podľa hovorcu SSD sú odstávky elektriny, vzhľadom na charakter plánovaných prác, nevyhnutné. Elektrikári budú pracovať so zariadeniami na úrovni vysokého napätia.

,,Z bezpečnostných dôvodov tak zostanú niektoré technológie na nevyhnutný čas vypnuté. Energetici urobia maximum, aby odstávky elektriny ukončili hneď, ako to bude možné. Ak nenastanú komplikácie, môže to byť výrazne skôr ako v spomenutých časoch,“ upozornil Gejdoš.

Cieľom prác je zvýšiť bezpečnosť a spoľahlivosť distribúcie elektriny v jednotlivých oblastiach. Stredoslovenská distribučná žiada dotknutých odberateľov o prípravu na obmedzenie a tiež o trpezlivosť.

Zoznam všetkých zasiahnutých odberných miest je zverejnený na internetovej stránke spoločnosti v časti plánované odstávky. Odberatelia sa tu môžu aj bezplatne zaregistrovať na odber SMS správ alebo e-mailov o všetkých plánovaných odstávkach na ich odberných miestach v niekoľkotýždňovom predstihu.

Zdroj: SSD

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.