Pri nehode mikrobusu a autubusu pri Černovej zahynuli dvaja ľudia

Tragická nehoda sa stala v noci. 

Zrážka dodávky a autobusu na ceste I/18 v Ružomberku – Černovej si vyžiadala životy dvoch osôb.

V oboch vozidlách sa viezli Ukrajinci. Vodič mikrobusu podľa svedkov nedal prednosť autobusu, idúcemu po hlavnej ceste. Zraneným pomáhalo množstvo hasičov aj záchranárov. Po nehode prišli na miesto aj posádky z okolitých okresov.

Nehoda si vyžiadala dve obete. Zdroj: Polícia SR

Podľa hovorkyne Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (ZZS) Aleny Krčovej si nehoda okrem dvoch mŕtvych vyžiadala aj ďalšiu ťažko zranenú osobu, 14 stredne ťažko a 16 ľahko zranených ľudí.

Po ošetrení previezli do nemocníc v Liptovskom Mikuláši, Dolnom Kubíne, Ružomberku a v Martine celkom 25 pacientov.

„S prevozom ľahšie zranených ľudí do nemocníc pomáhali zasahujúcim posádkam záchranárov aj hasiči. Vzhľadom na to, že v autobuse sa nachádzali občania Ukrajiny s pozitívnou cestovateľskou anamnézou, po konzultácii s regionálnym hygienikom bola pre všetky zasahujúce posádky ZZS, hasičov aj polície odporúčaná karanténa, kým nebudú k dispozícii výsledky testov,” doplnila Krčová.

Titulná fotografia: Záber z miesta nehody. Foto: Polícia SR
Zdroj: Veronika Magurová TV JOJ, Polícia SR – Žilinský kraj, TASR

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.