Prvá letná posila. Pod Čebrať prichádza skúsený český hráč, s futbalom začínal v Sparte Praha

Ružomberok ohlásil prvú letnú posilu. Foto: MFK Ružomberok
Dvadsaťšesťročný obranca Daniel Köstl je novou tvárou v kabíne MFK Ružomberok.

Rodák z Prahy začínal s futbalom v rodnom meste, keď pôsobil v miestnej Sparte, pričom v jej drese prešiel mládežníckymi kategóriami.  V roku 2018 sa Daniel Köstl presunul na hosťovanie do Liberca, avšak prvý veľký kontakt so seniorským futbalom zažil až po prestupe do Bohemians Praha v roku 2019.

V „Bohemke“ pôsobil päť rokov. Za ten čas nastúpil na 138 ligových zápasov, v ktorých skóroval šesťkrát. Okrem toho zaznamenal aj niekoľko štartov v MOL Cupe a dve vystúpenia si pripísal aj v predkole Konferenčnej ligy. V minulosti bol Daniel Köstl súčasťou českých mládežníckych reprezentačných výberov.

Stopér s trhovou hodnotu na úrovni 400-tisíc eur podpísal v Ružomberku zmluvu do mája 2027. Defenzívny hráč tak rozšíril českú enklávu v tíme z Liptova, keďže okrem neho pôsobia pod Čebraťom aj jeho krajania Šimon GabrielJan Hladík.

„Od nového hráča, ktorého dobre poznám, očakávam, že posilní našu defenzívu a že do nášho mužstva prinesie skúsenosti z európskych pohárov i z českej ligy a futbalovú kvalitu. Köstl je schopný hrať nielen na pozícii stopéra, ale aj na iných postoch, či už na krajoch, alebo v strede. Určite ide o vhodný typ pre náš herný systém,“ uviedol na margo novej posily tréner MFK Ružomberok Ondřej Smetana.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.