Prvá posila Ruže. Pod Čebrať prichádza bývalý slovenský reprezentant

Juraj Kotula sa upísal Ružomberku do roku 2025. Foto: MFK Ružomberok
Dvadsaťsedemročný obranca Juraj Kotula podpísal v MFK Ružomberok dvojročný kontrakt.

Rodák z Bratislavy začal svoju kariéru v Slovane, v ktorom nastúpil na 22 ligových stretnutí. Okrem toho si v belasom drese pripísal aj jeden štart v predkole Európskej ligy. V sezóne 2016/17 zamieril na hosťovanie do Skalice. Následne hosťoval aj v Zlatých Moravciach a v ročníku 2018/19 si zopakoval angažmán na Záhorí.

Vzápätí zamieril Kotula za rieku Morava, keď si tri sezóny obliekal dres Brna. Ostatné dva ročníky pôsobil v MFK Zemplín Michalovce. V jeho drese nastúpil dovedna na 57 ligových súbojov, v ktorých zaznamenal 5 asistencií.

V reprezentačnom výbere slovenskej „dvadsaťjednotky“ má Kotula na konte dva štarty. Jedenkrát nastúpil aj v seniorskom drese v prípravnom stretnutí proti Ugande. Pre Ružomberok zatiaľ ide o prvú posilu v aktuálnom prestupovom období.

Zrušený zápas

Futbalisti MFK Ružomberok začali letnú prípravu na nadchádzajúcu sezónu v piatok 16. júna. „Tomkovci“ mali počas letnej prípravy v pláne sedem prípravných stretnutí, avšak prvý duel, ktorý mali odohrať v stredu 21. júna s Tatranom Prešov, bol na popud súpera zrušený.

Úvodný prípravný zápas čaká Liptákov napokon až v Českej republike, keď v sobotu 24. júna nastúpia proti Kroměřížu. Ten v predchádzajúcom ročníku ovládol III. ligu a postúpil do druhej najvyššej českej súťaže. Vzápätí čaká „Ružu“ ďalší súboj, keď sa predstaví na ihrisku nováčika Fortuna ligy – FC Košice (28. jún).

Súperi z Poľska, Česka či Ukrajiny

Júlový program otvoria Ružomberčania jediným domácim prípravným stretnutím, keď v utorok 4. júla privítajú druholigové Pohronie. Zakrátko oranžoví nastúpia v Karvinej (8. júl), ktorá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže.

O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Fortuna ligu bude pre Ružomberok súboj proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Zverencov Petra Tomka tak čaká náročná príprava s kvalitnými súpermi. Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl).

Program MFK Ružomberok v letnej príprave:

24. jún: SK Hanácká Slavia Kroměříž –MFK Ružomberok 
28. jún: FC Košice – MFK Ružomberok 
04. júl o 16:00 h: MFK Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok)
08. júl: MFK Karviná – MFK Ružomberok 
15. júl: KS Cracovia Krakov – MFK Ružomberok 
22. júl: FC Zorya Luhansk – MFK Ružomberok 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.