Prvá prehra v príprave. Ružomberok neuspel po slabom výkone v liptovskom derby

Oranžoví inkasovali v prvom polčase tri góly. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 29. júna piaty prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu ťahali pred súbojom s Liptovským Mikulášom štvorzápasovú sériu bez prehry v rámci letnej prípravy. Po vysokej výhre nad druholigovým Humenným (4:0), ostatné tri stretnutia oranžoví remizovali, pričom všetky tri duely odohrali v rámci sústredenia v Slovinsku.

Ružomberčania boli pred vystúpením v centre stredného Liptova v pozícii favorita, no duel s druholigovým Tatranom absolútne nezvládli. Liptovské derby sa uskutočnilo pri príležitosti slávnostného otvorenia zrekonštruovaného futbalového štadióna v Okoličnom.

Katastrofálny prvý polčas

Oranžoví predviedli v prvom polčase veľmi slabý výkon, za čo ich súper potrestal. Domáci otvorili skóre v 17. minúte, keď sa presadil Ľuboslav Laura 1:0. V 32. minúte pridali aktívny Mikulášania ďalší gól, keď skóroval Denys Prytykovsky 2:0. Fantastické úvodné dejstvo z pohľadu domácich podčiarkol v 43. minúte Marek Bobček 3:0.

Po zmene strán sa „Ruža“ snažila niečo urobiť s výsledkom, no zmohla sa len na kontaktný gól, o ktorý sa postaral v 80. minúte Marko Kelemen, ktorý upravil na konečných 3:1. Ružomberčania si tak pripísali prvú prehru v príprave, ktorá vzhľadom na predvedený výkon bola zaslúžená.

Najbližší prípravný zápas, ktorý bude zároveň generálkou na úvodný duel prvého predkola Európskej ligy, odohrajú ružomberskí futbalisti v stredu 3. júla o 17:00 h, keď na svojom štadióne privítajú českého druholigistu FC Zlín.