Prvé víťazstvo vo FIBA Eurocupe na domácej palubovke proti Liege Panthers

Ružomberské basketbalistky zdolali v 1. zápase skupinovej fázy FIBA Eurocupu 13. októbra  belgické súperky z Liege.

V stredajšom zápase zvíťazili Ružomberčanky v napínavom až infarktovom zápase 72:69. Ružomberčanky šli do zápasu ako favorit, no od úvodu zápasu boli v obrane zaseknuté. V prvej štvrtine prehrávali aj o pätnásť bodov, no v závere štvrtiny dokázali náskok súperiek stiahnuť vďaka trom košom na deväť bodov.

V druhej štvrtine sa dostali „žabky“ na minimálny rozdiel súperkám vďaka úspešnej šnúre 14:0. Dobrým vstupom do 2. štvrtiny naštartovali svoje hnacie motory k víťazstvu a potvrdeniu rolí favoritiek. Na konci 2. štvrtiny odchádzali Ružomberčanky do šatní iba s 3 bodovým mankom na súperky so skóre 32:35.

Po polčasovej prestávke sa Ružomberčanky niekoľko krát dotiahli na súperky, no tým sa vždy podarilo opäť prinavrátiť skóre na svoju stranu. V závere 3. štvrtiny sa s klaksónom podarilo skórovať trojku Belgičankám a pred záverečnou štvrtinou mali náskok 6 bodov.

Záverečný klaksón 3. tretiny a trojka Belgičaniek nezobrali Ružomberčankám zo snaživosti, ktoré bojovali do konca zápasu o prvé body vo FIBA Eurocupe. V záverečnej 3-minútovke viedli hráčky Liége Panthers ešte o 4 body, no ofenzívna snaha Ružomberčaniek zavelila k obratu v úplnom závere a tak si pripísali prvú výhru 72:69.

Ružomberok sa po dva a pol roku vrátil do európskeho kolotoča a hneď víťazne.

Aj keď šli Ružomberčanky do zápasu v roli favorita, tak im robili Belgičanky až veľké „vetry“ v obrane. „Som veľmi šťastný, že sa dievčatám podarilo stretnutie úspešne zvládnuť. Musím však povedať, že súper hral naozaj dobre. Mojim dievčatám patrí veľká vďaka, že hrali až do konca. Nezložili sa, ani keď boli dole, keď sa nám nedarilo, keď sme boli tragickí v obrannej fáze,“ povedal k úvodu zápasu tréner Juraj Suja.

O výsledku zápasu v prospech Ružomberka aj napriek skvelej hre hráčok Liégu rozhodla viera v úspech a snaživosť hráčok zápas otočiť. „Do samého záveru družstvo verilo v úspech a to prevážilo a rozhodlo. Preto sme si zaslúžili víťazstvo. Máme prvú výhru a už teraz sme ukázali, že vo FIBA Cupe nie sme zbytoční,” dokončil Suja.