Rádio Liptov je bez licencie

Foto: FB/Rádio Liptov
Rada pre mediálne služby odňala vysielateľovi L-MEDIA licencie na vysielanie programovej služby Rádio Liptov za prevod podielu na základnom imaní bez jej súhlasu.

Rada pre mediálne služby (RpMS) uložila zasadnutí v stredu 9. novembra dve sankcie, odňala jednu licenciu a viaceré frekvencie. TASR o tom informovala hovorkyňa rady Lucia Michelčíková.

Rada odňala vysielateľovi L-MEDIA licencie na vysielanie programovej služby Rádio Liptov ako sankciu za prevod podielu na základnom imaní a na hlasovacích právach v rozsahu prevyšujúcom 55 percent celkovej hodnoty hlasovacích práv bez predchádzajúceho súhlasu rady.

Sankcie rada uložila spoločnosti Kabelstat za vysielanie programovej služby TV NOVÁKY bez udelenej licencie. Tiež vysielateľovi služby Rádio Frontinus za porušenie povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť politicko-publicistického programu Debata na telefón. Vysielateľovi tiež udelila pokutu 5000 eur.

Vysielateľovi programovej služby Rádio WOW rada odňala frekvenciu 88,5 MHz Dubnica nad Váhom ako sankciu za to, že ju nevyužíval na účely, na ktoré mu bola pridelená. Vysielateľovi programovej služby Rádio Vlna odňala frekvenciu 95,7 MHz Košice a vysielateľovi Rádio Mária frekvencie 91,1 MHz Rimavská Sobota, 93,5 MHz Lučenec, 95,3 MHz Rožňava, 95,8 MHz Žiar nad Hronom, 98,5 MHz Brezno a 98,5 MHz Tvrdošín. V oboch prípadoch o to vysielatelia požiadali.

Zdroj: Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.