Rakyta a Boďa pokračujú v Ružomberku

Jakub Rakyta (vľavo) a Martin Boďa (vpravo) predĺžili kontrakt s Ružomberkom do roku 2026. Foto: MFK Ružomberok (koláž)
Mladí perspektívni hráči podpísali zmluvu s aktuálnym vicemajstrom Slovenska do konca sezóny 2025/2026.

Jakub Rakyta, ktorý je odchovancom ružomberského futbalu, zasiahol v prebiehajúcom ročníku do štyroch ligových a troch pohárových duelov. Na základe dohody o striedavých štartoch nastúpil 19-ročný stredopoliar aj v šiestich zápasov za Rimavskú Sobotu, pričom sa dvakrát gólovo presadil.

Pod Čebraťom bude naďalej pokračovať aj Martin Boďa, ktorý začínal s futbalom v Malom Čepčíne. Dvadsaťpäťročný útočník pôsobí v Ružomberku od roku 2020, keď doň prestúpil z Martina. V jeho drese zaujal výkonmi v sezóne 2019/2020, keď v 15 stretnutiach strelil 12 gólov a taktiež sa dvakrát presadil v Slovnaft Cupe.

Vo svojej prvej sezóne v oranžovom drese nastúpil do 17 zápasov v rámci Fortuna ligy, pričom skóroval jedenkrát. Raz sa strelecky presadil aj v Slovenskom pohári. Na začiatku ročníka 2020/2021 spočiatku nastupoval za Oravské Veselé, s ktorým mal vtedy Ružomberok dohodu o striedavých štartoch. V drese účastníka III. ligy sa mu strelecky darilo, keď v 10 dueloch zaznamenal 9 gólov, čo ho katapultovalo do „áčka“ ružomberského tímu. Za prejavenú dôveru sa mužstvu odvďačil výbornými výkonmi.

Ostatný ročník mu gólovo vyšiel, keď v 23 ligových zápasoch rozvlnil súperovu sieť sedemkrát, pričom si pripísal na svoje konto aj 3 asistencie. Sľubnú sezónu mu však predčasne ukončilo vážne zranenie kolena v zápase 7. kola nadstavbovej časti proti Trnave. Odvtedy sa ružomberský útočník na ihrisku neobjavil a jeho návrat na ligové trávniky sa očakáva až na jar.

Šesť posíl vicemajstra

V letnom prestupovom období angažovali Liptáci až šesť nových hráčov. Vedľa skúseného Adama Moronga zo Serede získali Ružomberčania aj kvarteto perspektívnych mladých hráčov – Adama Tučného z Trenčína, Matúša Malého z Dunajskej Stredy, Gabriela Halabrína zo Senice a Marka Kelemena z druholigovej Artmedie Petržalka. Ako posledného angažovali Ružomberčania ofenzívneho stredopoliara Martina Chriena, ktorý si v jesennej časti sezóny 2016/2017 už oranžový dres obliekal.

Opačným smerom sa pobral Adam Brenkus, ktorý prestúpil do Zlatých Moraviec. Na rovnakú adresu zamieril na hosťovanie aj Timotej Múdry. Káder „Ruže“ opustil aj Peter Ďungel, ktorý ako voľný hráč posilnil konkurenčný Liptovský Mikuláš.

Oranžový dres si v tejto sezóne neobliekajú ani Jakub Tancík a Martin Rymarenko, ktorým sa skončilo ročné hosťovanie. Naopak, v Ružomberku naďalej pokračuje záložník Filip Lichý, ktorý hosťuje v Liptove z majstrovského ŠK Slovan Bratislava.

Predĺženie zmlúv s trénermi a kľúčovými hráčmi

Pod Čebraťom naďalej pôsobia aj ružomberské stálice kapitán Ján Maslo, útočník Štefan Gerec a záložník Matej Kochan. Okrem nich predĺžil zmluvu s Liptákmi aj 19-ročný brankár Tomáš Frühwald, ktorý podpísal kontrakt na tri sezóny.

V centre dolného Liptova budú pokračovať aj brankár Ivan Krajčírik, obranca Alexander Selecký a stredopoliar Oliver Luterán, ktorí podpísali zmluvy s Ružomberkom do konca sezóny 2025/2026.

V Liptove pokračujú aj strojcovia strieborného úspechu, tréner Peter Struhár a asistent Peter Tomko, ktorí predĺžili kontrakty s aktuálnym vicemajstrom Slovenska o ďalší rok. Súčasťou ich zmluvy je aj ročná opcia.

Ružomberok čakajú dve dohrávky

Liptáci sa po šestnástich odohraných stretnutiach najvyššej slovenskej súťaže nachádzajú na 5. mieste so ziskom 23 bodov, pričom majú dva zápasy k dobru. Momentálne však majú reprezentačnú prestávku. Po jej uplynutí odohrajú dve odložené stretnutia. Najskôr čaká zverencov Petra Struhára dohrávka 11. kola Fortuna ligy, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 24. novembra v Dunajskej Strede.

Kalendárny rok ukončia Ružomberčania dohrávkou 17. kola najvyššej slovenskej súťaže proti Zlatým Moravciam, ktorá je na programe v nedeľu 27. novembra. Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začínajú 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte štyri duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.