Regionálne združenie samospráv s novým vedením

Ružomberské združenie mesta a obcí na prvom novoročnom stretnutí zvolilo za predsedu Martina Barana, starostu obce Bešeňová, podpredsedom bude ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Samosprávy na Slovensku trápia rovnaké problémy a obce v okrese Ružomberok nie sú výnimkou. Zhodli sa starostovia z dolného Liptova, ktorí sa vo štvrtok 12. januára stretli na prvom novoročnom zasadnutí Ružomberského združenia mesta a obcí.

„Je dobré, že existuje platforma ako Ružomberské Združenie miest a obcí, kde môžu ich predstavitelia zdieľať informácie, skúsenosti s riešením problémov či plány, ktoré často presahujú hranice miest i obcí,“ uviedla ružomberská radnica na svojom profile na sociálnej sieti.

V regionálnom združení si zvolili predsedu, ktorým bude starosta Bešeňovej Martin Baran, ako podpredseda bude v nasledujúcom období pôsobiť Ľubomír Kubáň, primátor Ružomberka. Členovia združenia sa v ďalšom programe rokovania venovali aj téme ružomberského Centra voľného času a fungovaniu regionálneho združenia.

Zdroj: FB/mesto Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.