Remíza po 120 percentnom výkone

Ružomberok remizoval s aktuálnym majstrom Slovanom Bratislava. Predĺžil tak dobrú náladu na trojzápasovú sériu bodmi ovenčených výsledkov.

Tréner Haspra to povedal nahlas: v nedeľu večer to bol futbalový sviatok. Deje sa tak vždy, keď príde Slovan, dupľovane, ak má formu a titul v rukách. Aktuálny Slovan je zatiaľ prekvapivo konkurencieschopný aj v Európskej lige, o to väčšie prekvapenie, že v Ružomberku pritiahol len 2-tisícky divákov. Optimisti však povedia, že je za tým určite chladné počasie a televízny prenos.

Za gól dostane pokutu

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Nebol to najlepší futbal, aký sme v tejto sezóne na Liptove videli, ale v podaní domácich išlo o stretnutie, ktoré odohrali v nasadení prekonávajúcom ich každotýždenné možnosti. Inými slovami, tak, ako hrali proti Slovanu, doma celý zápas v tejto sezóne ešte nehrali.

„Myslím si, že sme hrali na 120 percent,“ povedal nováčik v základnej zostave a hneď aj strelecký debutant, 18-ročný Tomáš Bobček.

V 39. minúte vyrobil s Martin Regálim v defenzívne naordinovanej taktike skvele zvládnutý a zakončený brejk vďaka ktorému išla Ruža do vedenia.

„Pocity mám zmiešané. Dal som síce prvý gól, ale remizovali sme a mohli sme aj vyhrať. No sme radi aj za ten bod,“ vyslovil rodák z Lúčok a odchovanec MFK čakajúci na verdikt kolegu Štefana Gereca. Pokladník tímu mu mal zrátať nielen gól, ale aj rozhovory pre médiá.

„To bude veľká pokuta,“ zamyslel sa Bobček tváriac sa, že nevie, koľko to bude presne.

Defenzíva, obetavosť, fyzické nasadenie, poctivosť v každom súboji. To prinieslo Ružomberku body v Dunajskej Strede, Michalovciach, a teraz na to vsadil aj pri domácom zápase so Slovanom.

„Gratulujem domácim k odohranému zápasu. Chlapci z Ružomberka išli nie na sto percent, ale určite aj niečo naviac. Ťažko sme sa presadzovali, robili sme ľahučké nevynútené chyby, čo domáci využívali, no boli to chyby prameniace z ich tlaku,“ chválil oranžových belasý tréner Ján Kozák mladší.

Sám povedal, že veril v opadnutie nasadenia MFK, čo by jeho zverenci mohli v druhom polčase využiť, ale nedočkal sa.

„Nebolo to úplne tak, domáci pokračovali vo vysokom nasadení, a my sme so šťastím dnes vyrovnali. Musíme byť dnes s bodom spokojní,“ vravel Kozák mladší.

Haspra je už spokojnejší

„Je to predsa Slovan. Zápas so Slovanom vždy chutí o niečo viacej, každý sa na ten zápas pripraví na sto percent. Dnes sme bojovali naplno, všetci išli na dno svojich síl, a len škoda, že sme to neustrážili a neodnášame si tri, ale iba jeden bod,“ potvrdil extra motiváciu brankár Matúš Macík, ktorý má za sebou po štvormesačnej absencii prvé dva zápasy.

Slovan nechal oddychovať niektorých hráčov zo základu, no postupne sa za nepriaznivého stavu dostali do hry Holman, Moha aj Šporar. A práve slovinskému bombardérovi Andražovi Šporarovi stačilo pätnásť minút na ihrisku na to, aby strelil už ôsmy gól v šiestom ligovom štarte v tejto sezóne.

„Videl som tú strelu, ale bol tam aj teč a nedočiahol som ju, akoby bolo treba,“ opísal gólový moment z 84. minúty brankár Macík.

Za domácich mohol skórovať aj Regáli či striedajúci Novotný. Šikovný Greif alebo nepresné zakončenie znemožnili bližšie k víťazstvu stojacemu Ružomberku naplno uspieť.

„S remízou by som bol pred zápasom spokojný, a nedá sa povedať, že teraz som nespokojný, ale dalo sa dnes vyťažiť z toho zápasu aj viac. Chýbalo pár minút. Futbal je už taký,“ hodnotil výsledok domáci tréner Ján Haspra mladší.

Zdá sa, že v pevnej defenzíve, neraz aj na piatich hráčoch postavenej, našiel spolu s Marekom Saparom momentálny kľúč k bodovým výsledkom. O vždy kreatívnych tvorcov hry a šikovných útočníkov, ktorí by súpera „uhrali“ sa zatiaľ oprieť príliš nemôžu. Čo však na svoju stranu dostali je psychologická stránka.

„Nielen výkon športovca, ale aj herca, murára, kuchára aj všetkých možných ľudí v spoločnosti ovplyvňuje nálada, akú majú vnútri. A my sa momentálne cítime omnoho komfortnejšie ako pred zápasom v Dunajskej Strede. Veľmi to ovplyvňuje náš výkon a na tých chalanoch to je vidieť, že ich to momentálne baví a po dnešku ich to dúfam bude baviť ešte viac,“ poslal Haspra jasne pochvalný a spokojný odkaz do kabíny po troch zápasoch s bodmi.

Nový a bývalý talent

V drese Slovana nastúpil aj Erik Daniel. Viac ako dva roky robil radosť domácim fanúšikom na pravom krídle. Odtiaľ tvoril hru, prihrával na góly, niekoľkokrát aj sám úspešne zakončil. V zime odmietol predĺžiť zmluvu na Liptove a podpísal Slovanu, napriek ešte platnému kontraktu v Ružomberku. Klub ho za trest postavil mimo A-mužstva a Daniel si pol roka nezahral poriadny futbal.

„Bol to zápas ako každý iný. Nič výnimočné to pre mňa neznamenalo. Úplne vážne, ja som tu skončil tak, ako som skončil. Teraz som v Slovane. Takže nič,“ odpovedal aj po viacnásobných otázkach na výnimočnosť stretnutia v jeho podaní.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

K výsledku a stretnutiu však dodal: „Musíme byť spokojní s bodom. Prehrávali sme, chvalabohu, že sme aspoň vyrovnali.“

Na opačnej strane zaujal už spomínaný 18-ročný Tomáš Bobček. Ligové minúty už zbiera od minulej sezóny, teraz dostal príležitosť od začiatku a strelil prvý gól v seniorskom, prvoligovom futbale.

„Na konci sme už dostávali kŕče. Bol to naozaj ťažký zápas. Chceli sme po góle pridať aj druhý, ale tak, teraz sme už spokojní aj s bodom,“ povedal mladík, z ktorého by v klube radi videli po dlhých rokoch konečne vlastného, strelecky potentného útočníka.

Najbližší týždeň ligu preruší reprezentačná prestávka. Potom cestuje Ružomberok do Nitry, kde otvorí odvetnú časť základnej časti Fortuna ligy. Doma sa predstaví najbližšie až v sobotu, 26. októbra s Trenčínom.

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:0)

MFK Ružomberok: Macík – Kojnok, Čurma, Maslo, Twardzik, Mojžiš – Kostadinov, Zsigmund, Qose (83. Takáč) – Bobček (77. Novotný), Regáli (90.+3 Filinský)

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Bajrić, Abena, De Marco – Ljubicić, Nono (68. Holman) – Daniel, Rabiu (75. Šporar), Dražić (65. Moha) – Strelec

Góly: 39. T. Bobček – 84. Šporar

Žlté karty: 76. Zsigmund, 90+2. Kostadinov, 90+3. Regáli – 84. Holman

Rozhodovali: Glova – Hrčka, Bednár

Diváci: 2086

Titulná fotografia – Útočník Tomáš Bobček práve strelil svoj prvý ligový gól za MFK Ružomberok. Foto – Rudolf Maškurica.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.