Rozlúčka s pohárovou Európou v podaní ružomberských futbalistov

Futbalisti MFK Ružomberok sa po dvoch prehrách s Riga FC rozlúčili s pohárovou Európou. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali vo štvrtok 28. júla v odvetnom zápase 2. predkola Európskej konferenčnej ligy (EKL) UEFA proti domácej Rige 2:1.

Po prvom zápase v Ružomberku sa z mierneho slovenského favorita stal favoritom práve lotyšský celok. Ružomberskí futbalisti mali veľkú túžbu otočiť nepriaznivé skóre 0:3 z domáceho zápasu. Futbalisti lotyšského FC Riga však už od úvodu odvetného zápasu EKL ukazovali svoju hernú dominanciu.

Hneď v úvodnej minúte to na Krajčírika vyskúšal krížnou strelou Ramos, no jeho strela minula bránku o niekoľko metrov. V 23. minúte to spoza šestnástky vyskúšal Mojžiš. Jeho pokus tečoval obranca domácich tesne nad brvno.

V 27. minúte sa ružomberskí futbalisti dostali do obrovskej šance, keď Kelemen zachytil rozohrávku obrancov súpera a ocitol sa v samostatnom nájazde na brankára domácich. Jeho pokus na kontaktný gól však ani neohrozil brankára Purinša.

Dve gólové hlavičky domácich rozhodli

O dvanásť minút neskôr sa podarilo domácim hráčom streliť otvárací gól zápasu. Po rohovom kope sa najvyššie do vzduchu zavesil Babec, ktorého hlavička zapadla až za brankára Krajčírika – 1:0. Úspešný strelec to skúsil do polčasu na ružomberského brankára ešte raz, no neúspešne.

V 51. minúte bol faulovaný v pokutovom území Kelemen. Nasledoval pokutový kop, ktorý zahrával kapitán tímu Ján Maslo. Ten sa podobne ako v domácom zápase s Podbrezovou nemýlil, napálil do priamo do stredu brány a vyrovnal na 1:1. Remíza netrvala dlho a nepozornosť obrany trestali Lotyši už o sedem minút neskôr. Ku hlavičke sa dostal v šestnástke Saisalo, ktorý pridal druhý gól v dvojzápase s Ružomberkom – 2:1.

Po góle na 2:1 tlak hostí opadol a domáci si pohodlne postrážili víťazstvo so slovenským vicemajstrom aj v druhom zápase. Ružomberskí futbalisti sa tak po dvoch prehrách s FC Riga 1:2 a 0:3 s kvalifikačnou fázou poháru Európskej konferenčnej ligy lúčia.

Liptovské derby už v nedeľu

Najbližšie stretnutie odohrajú ružomberskí futbalisti už v nedeľu 31. júla v rámci 3. kola Fortuna ligy v Poprade proti domácemu Tatranu Liptovský Mikuláš. Pôjde o celkové tretie prvoligové derby medzi dvoma celkami z regiónu Liptova.

Ružomberskí futbalisti sú po dvoch odohratých kolách na prvej priečke. Mrzieť ich však musí najmä remíza v domácom prostredí s Podbrezovou, s ktorou stratili dva body v závere zápasu. V nedeľu v liptovskom derby sa ukáže, v akom psychickom rozpoložení sú ružomberskí futbalisti a či na nevydarený dvojzápas s FC Riga dokážu zabudnúť.

Riga FC – MFK Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 39. Babec, 58. Soisalo – 53. Maslo (z 11m). Žlté karty: 21. Douglas Aurélio – 43. Malý, 71. Selecký. Rozhodovali: Sabotic – Ries, Hansen.

Riga FC: Purinš – Ngonda, Bergqvis, Dulanto – Soisalo (83. Ogunji Olabanjo), Torres (64. Rangel), Babec (74. Kendysh), Jurkovskis, Vakulko – Douglas Aurélio (83. Barnes), Ramos (83. Ngom).

MFK Ružomberok: Krajčírik – Morong, Maslo, Malý, Selecký – Gerec (59. Tučný), Luterán (59. Bobček), Mojžiš, Regáli (80. Macejko) – Lichý (81. Halabrín) – Kelemen (73. Mrva).