„Ruža“ ozbíjala úradujúceho vicemajstra

Ružomberčania získali s Dunajskou Stredou bod. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v sobotu 12. augusta v rámci 3. kola Niké ligy s FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Liptáci si pripísali prvú deľbu bodov v sezóne.

Zverenci Petra Tomka nezačali nový ročník najvyššej futbalovej súťaže ideálne, keď v 1. kole prehrali s MŠK Žilina 1:3. V ďalšom zápase „Ruža“ vyzvala na vlastnom ihrisku Skalicu, ktorú po druhopolčasovom obrate zdolala 2:1.

Na druhej strane, Dunajskostredčania mali po dvoch kolách na svojom konte 4 body. Úvodný duel novej sezóny Niké ligy otvoril vicemajster bezgólovou remízouMichalovciach. V ostatnom vystúpení ale DAC suverénne deklasoval nováčika FC Košice 5:2.

Svižný futbal

Súboj pod Čebraťom sa niesol vo výbornej atmosfére a tempe, o ktorú sa okrem samotných hráčov postarali oba fanúšikovské tábory. Prvý polčas priniesol niekoľko šancí, pričom o niečo aktívnejší v ňom boli Dunajskostredčania. Ružomberčania na začiatku stretnutia dvakrát nebezpečne zakončili, no hlavička Jána MaslaMartina Boďu sa neskončila gólom.

Vzápätí to na opačnej strane skúšal kapitán DAC-u Miroslav Káčer, avšak jeho pokus nesmeroval medzi tri žrde. O 20 minút vypálil spoza šestnástky najlepší strelec uplynulej sezóny Nikola Krstović a jeho technický pokus len o pár centimetrov minul ružomberskú bránu.

Tretí gól v sezóne

O niekoľko minút sa pokúsil prekvapiť ružomberského brankára Ivana Krajčírika aktívny Miroslav Káčer, lenže domáci kapitán si s jeho pokusom poradil. Keďže vicemajster nevyužil svoje príležitosti, prišiel zákonitý trest.

nadstavenom čase úvodného dejstva poslal výbornú prihrávku do šestnástky hostí Marián Chobot. K lopte sa dostal úplne voľný Kristóf Domonkosotvoril skóre stretnutia – 1:0. Ružomberský záložník strelil v treťom ligovom súboji už tretí gól. Vďaka jeho presnému zásahu vyhrávala „Ruža“ po 45 minútach najtesnejším rozdielom.

Zaslúžené vyrovnanie

V druhom polčase vystupňovala Dunajská Streda svoj tlak a s pribúdajúcim časom sa čoraz viac tlačila do vyrovnania. Vicemajster síce mal územnú prevahu, no dlhé minúty si nevypracoval vyloženú gólovú situáciu. Liptáci sa takmer celé druhé dejstvo iba bránili.

DAC bol za svoju aktivitu odmenení v 74. minúte, keď sa po výbornom centri Yhoana Andzouana hlavou presadil Matej Trusa1:1. O ďalšie 4 minúty mohol ten istý hráč druhýkrát skórovať, lenže tentokrát jeho hlavička minula domácu svätyňu. V záverečnej desaťminútovke sa Dunajská Streda snažila strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak nepodarilo sa jej to. Práve naopak, mohla inkasovať.

„Ruža“ mohla vyhrať

V 92. minúte sa do obrovskej šance dostal Adam Tučný, ktorý síce prekonal hosťujúceho gólmana Aleksandara Popovića, no toho na bránkovej čiare zastúpil Mark Csinger. Z následného rohu sa vo veľkej príležitosti ocitol Ján Maslo, lenže jeho strelu fantasticky zneškodnil hosťujúci brankár.

MFK Ružomberok napokon vo výbornom zápase remizovalFC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1. Liptáci tak majú po troch kolách na svojom konte 4 body.

Veľmi cenný bod

Tréner MFK Ružomberok Peter Tomko bol hrdý na svoj tím, ktorý pripravil vicemajstra o dva body. „V prvom polčase sme boli predovšetkým trpezliví, mužstvo dodržiavalo veci, ktoré boli pred zápasom zadefinované a napokon sme boli odmenení vedúcim gólom. V druhom dejstve nás súper zatlačil. Pri takej ofenzívnej kvalite, akú má Dunajská Streda, si vážime bod. V závere sme ešte mohli dať gól a stretnutie rozhodnúť. Chalanov musím pochváliť za prístup, obetavosť. Na ihrisku nebol jeden hráč, ktorý by niečo vynechal. Dunajská Streda nám síce dala gól, ale vyložené šance si nevytvorila.“

Kormidelníka Dunajskej Stredy Adriána Guľu mrzel inkasovaný gól zo záveru prvého polčasu. V druhom dejstve síce jeho mužstvo vyrovnalo, no víťazný gól sa mu streliť nepodarilo: „Bol to dobrý ligový duel. V prvej časti sme sa nedostali do optimálneho tempa. Dostávali sme sa do finálnej tretiny, ale výber miesta nebol v našom prípade dobrý. Mužstvo našich kvalít, nemôže v poslednej minúte inkasovať taký gól, aký padol po autovom vhadzovaní. Chalani však na to dobre zareagovali a v druhom polčase sme boli jasne lepší. Bohužiaľ, skórovali sme len raz. Zápas mal kvalitu, veľmi slušnú ligovú úroveň. Nám v druhom dejstve chýbal väčší pokoj vo finálnej fáze na to, aby sme stretnutie úplne otočili.“

Najskôr liga, potom pohár

Najbližší duel odohrajú futbalisti MFK Ružomberok v sobotu 19. augusta o 18:00 h v Trenčíne. Aktuálny mesiac uzavrú „Tomkovci“ pohárovým zápasom, keď sa v rámci 2. kola Slovnaft Cupu predstavia na pôde účastníka V. ligy – ŠK Dynamo Diviaky (23. august).

Stretnutie MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava, ktoré sa malo pôvodne uskutočniť v sobotu 26. augusta, sa na žiadosť slovenského majstra odohrá až na konci septembra.

Niké liga – 3. kolo:

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (1:0)

Góly: 45+1. Domonkos – 74. Trusa. Žlté karty: Luterán, Maslo, Zsigmund – Krstović, Pinto. Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Štrbo. Diváci: 1678.

MFK Ružomberok: Krajčírik (C) – Mrva (81. Úradník), Maslo, Malý, Kotula – Lavrinčík (62. Zsigmund), Domonkos, Luterán – Gerec (62. Šefčík), Boďa (81. Chrien), Chobot (75. Tučný).

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Risvanis, Brunetti (18. Csinger), Andzouana – Herc, Káčer (C) (63. Gavrić), Dimun – Trusa, Krstović, Ramadan (90+4. Vitális).