„Ruža“ splnila povinnú jazdu v Slovenskom pohári

Ružomberčania si napravili chuť po vysokej prehre v Trenčíne. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v stredu 23. augusta v rámci 2. kola Slovnaft Cupu nad ŠK Dynamo Diviaky 4:0. Liptáci nastúpia v ďalšom kole proti TJ Sokol Zubrohlava.

Zverenci Petra Tomka mali v úvodnom kole národného pohára ako účastník najvyššej futbalovej súťaže voľno. Na druhej strane, Diviaky v prvom kole Slovnaft Cupu porazili účastníka VI. ligy – TJ Slovan Magura Vavrečka 2:0.

Rýchly gól favorita

Ružomberčania nastúpili na pôde mužstva V. ligy vo výrazne obmenenej zostave ako v ostatnom ligovom súboji v Trenčíne, ktorý prehrali vysoko 1:4. V porovnaní s týmto duelom sa v základnej jedenástke „Ruže“ nachádzali iba Samuel ŠefčíkMatúš Malý.

Favorit z Liptova otvoril skóre zápasu v mestskej časti Turčianskych Teplíc v 7. minúte zásluhou Štefana Gereca0:1. Do polčasu pridali oranžoví ešte jeden gól, keď sa v 35. minúte presadil Tomáš Bobček 0:2.

Pohodlný triumf

Po zmene strán udreli Liptáci ešte dvakrát. V 59. minúte zvýšil vedenie „Ruže“ Timotej Múdry 0:3. Konečnú podobu výsledku stanovil o 10 minút neskôr Adam Tučný0:4. V závere súboja dohrávalo mužstvo z Turca v oslabení, keď videl červenú kartu Martin Ižip.

MFK Ružomberok zdolal ŠK Dynamo Diviaky 4:0 a postúpil do 3. kola Slovnaft Cupu. V ňom „Tomkovci“ vyzvú účastníka IV. ligy – TJ Sokol Zubrohlava. Tá prekvapujúco triumfovala nad treťoligovým MŠK Námestovo 2:1 po pokutových kopoch. Stretnutia 3. kola Slovenského pohára sú predbežne naplánované na 27. september.

2. kolo Slovnaft Cup:

ŠK Dynamo Diviaky MFK Ružomberok 0:4 (0:2)

/MFK Ružomberok postúpil do 3. kola Slovenského pohára/

Góly: 7. Gerec, 35. Bobček, 59. Múdry, 69. Tučný. Žltá karta: Mandík. Červená karta: Ižip. Rozhodovali: Ihring – Hancko, Hrobárik. Diváci: 800.

ŠK Dynamo Diviaky: Gonšor – Ursíny (C), Magoč, P. Koleno (46. Ižip), Chovanec (77. Horváth), Mandík, Kollár, Mucha (59. Kašuba), Sapieta (69. D. Koleno), Paučula (59. Václavík), Ďanovský.

MFK Ružomberok: Frühwald – Úradník, Malý (46. Mrva), Luka, Marek (75. Jackuliak) – Tučný, Zsigmund (C), Múdry – Gerec (69. Lavrinčík), Bobček (61. Boďa), Šefčík (46. Chobot).

OŠK RENOP Liptovská Teplá – MŠK Žilina 1:2