„Ruža“ trikrát ovládla stredoslovenské derby

Ružomberské dorastenecké výbery nedali Dukle žiadnu šancu. Foto: MFK Ružomberok
Dorastenci MFK Ružomberok odohrali v piatok 1. septembra stretnutia proti MFK Dukla Banská Bystrica.

Rovnako ako seniorské mužstvo MFK Ružomberok, ktoré v sviatočný deň remizovalo v zápase 6. kola Niké ligy na Štiavničkách s domácou Duklou 1:1, tak aj ružomberské dorastenecké kategórie čakali konfrontácie s Banskou Bystricou.

Tretie víťazstvo rozdielom triedy

Starší dorast (U 19) nastúpil pod Urpínom proti Dukle s cieľom odčiniť nečakanú prehru z predošlého kola, kedy Liptáci podľahli v domácom prostredí Pohroniu 1:2. Úvodné dve ligové vystúpenia pritom zverenci Miroslava Droppu ovládli zhodne 3:0.

V prvom polčase gól diváci nevideli. Po zmene strán ale začala ružomberská spanilá jazda. V 51. minúte otvoril skóre duelu Tadeáš Husár – 0:1. Po hodine hry zvýšil vedenie hostí Kevin Švehla – 0:2. Konečnú podobu výsledku stanovil v 81. minúte Giuliano Antonio Marek – 0:3.

„Ruža“ napokon zdolala Duklu hladko 3:0 a zaznamenala už tretie víťazstvo v sezóne týmto pomerom. Liptákom po štyroch odohraných zápasoch patrí 2. miesto v tabuľke, keď na vedúci Slovan Bratislava strácajú 3 body. Najbližší súboj odohrá starší dorast až po reprezentačnej prestávke, t. j. v piatok 15. septembra, keď na vlastnom trávniku hostí MŠK Žilina.

Fantastický obrat „šestnástky“

Tretí triumf v ročníku si pripísal aj mladší dorast (U 17), ten však narozdiel od „devätnástky“ má na svojom konte o jeden zápas menej. Po dvoch výhrach (Michalovce 3:1) a (Pohronie 4:1) čakalo mužstvo Filipa Sliačana v domácom prostredí derby proti Banskej Bystrici.

Aj v tomto dueli v úvodnej 45-minútovke gól nepadol. Druhý polčas ale priniesol až tri presné zásahy. Skóre súboja otvorila hosťujúca Dukla v 59. minúte – 0:1. Dlho to vyzeralo tak, že Liptáci odídu z duelu naprázdno, no fantasticky im vyšiel záver stretnutia, keď v rozpätí dvoch minút dali dva góly.

85. minúte vyrovnal stav zápasu kapitán „Ruže“ Patrik Jevoš1:1. O pár sekúnd už oranžoví vyhrávali, keď sa presadil Martin Bačík, ktorý napokon rozhodol o ich veľmi cennej výhre v pomere 2:1. Ružomberčania sú po troch kolách stopercentní, pričom v tabuľke im patrí 3. priečka. Treba však dodať, že majú k dobru odložený duel 1. kola proti Dunajskej Strede, ktorý odohrajú v sobotu 9. septembra.

Dráma so šťastným koncom

Do tretice bola úspešná aj „šestnástka“, ktorá na vlastnom trávniku hostila Duklu Banská Bystrica. Zverenci Tadeáša Lacka boli pred týmto zápasom stopercentní, keďže predošlé dve stretnutia vyhrali (Michalovce 4:1, Pohronie 1:0).

Derby cez kopec začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia v 14. minúte – 0:1. Dukla však vyhrávala len niekoľko minút, pretože v 21. minúte vyrovnal Lukáš Fedor na 1:1. Napriek tomu však po prvom polčase boli spokojnejší Banskobystričania, keďže v závere tejto časti hry udreli gólom do šatne zásluhou Reného Stoľara, ktorý skóroval druhýkrát v stretnutí – 1:2.

Ružomberčania po zmene strán ale stav opätovne vyrovnali, keď v 59. minúte premenil pokutový kop Jakub Sahul (2:2). Perfektný obrat „Ruže“ dokonal v 77. minúte striedajúci Marcus Kubačka, ktorý rozhodol o troch bodoch pre domácich – 3:2. Liptáci si aj v treťom vystúpení pripísali výhru, pričom v ligovej tabuľke okupujú 3. miesto. Rovnako ako „sedemnástka“, tak aj „šestnástka“ má k dobru odložený zápasDunajskou Stredou, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. septembra na pôde súpera.