Ruža vyškolila Spartak z efektivity

Ružomberok po bodových suchotách konečne zvíťazil. Spartak padol pod Čebraťom. Foto: Rudolf Maškurica
Ružomberskí futbalisti zvíťazili v nedeľu 4. septembra v rámci 9. kola Fortuna ligy nad Spartakom Trnava 3:2. Aj napriek veľkému tlaku Spartaku v závere zápasu ostali tri body pod Čebraťom.

Hneď v úvodnej minúte otvorili skóre zápasu domáci futbalisti, keď sa po Halabrínovej prihrávke presadil Gerec do prázdnej brány – 1:0. O desať minút neskôr to na druhej strane skúšal Mikovič na brankára Krajčírika, no v úvodnej šanci Spartaku nepochodil.

V 24. minúte vďaka nedorozumeniu obrany „Ruže“ vyrovnával skóre zápasu Bukata. „Trnava však veľmi dobre kombinovala, vedela si otvoriť naše krajné vertikály a zaslúžene vyrovnala na 1:1,“ pomenoval na pozápasovej tlačovke hlavnú príčinu vyrovnaného úvodu lodivod MFK Peter Struhár.

O desať minút neskôr svojim ďalekonosným pokusom Tučný trafil brankára Takáča. V 41. minúte sa po centrovanej lopte z priameho kopu dostal do dobrej pozície Mrva, ktorý neváhal a prekonal brankára hostí – 2:1.

Spartak s takmer nulovou efektivitou

Následne Spartak zatlačil, no ani dve svoje veľké možnosti nedokázali hráči hostí využiť. V úplnom závere zápasu sa po obrovskej chybe hostí dostal k lopte Regáli, ktorý loptu zoči-voči brankárovi Takáčovi prepálil až za chrbát a zvýšil na 3:1.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorých hnala túžba aspoň za jedným bodom z Ružomberka. V 54. minúte prehlavičkoval brankára aj bránu domácich aktívny Bukata. O dve minúty neskôr však už boli Spartakovci úspešní, keď loptu prepasíroval za brankára Krajčírika strelou k pravej žrdi Mikovič a znížil na 3:2.

Veľké absolutórium pre Krajčírika

V záverečnej päťminútovke sa vo veľkých šanciach na vyrovnanie vyskytli hráči Trnavy. V 86. minúte nedokázal Boateng zužitkovať obrovskú šancu, ktorú zneškodnil Krajčírik. Už o minútu neskôr netrafil bránu domácich Iván.

V 90. minúte dostal presnú prihrávku Ristovski, ktorého pokus zmaril skvele chytajúci Krajčírik. Brankár domácich Krajčírik bol aj v závere dvoch tutoviek Spartaku, ktoré vychytal. „S blížiacom sa koncom zápasu tam bol jeden chlap, ktorý si proste povedal, že Spartak nedá tretí gól,“ dodal k výkonu domáceho gólmana ďakovne Struhár.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v piatok 9. septembra na domácom štadióne s MŠK Žilina. Výkop zápasu je naplánovaný na 17:30 hod.

Fortuna liga – 9. kolo:

MFK Ružomberok – FC Spartak Trnava 3:2 (3:1)

Góly: 1. Gerec, 40. Mrva, 45. Regáli – 24. Bukata, 56. Mikovič. Žlté karty: J. Maslo, T. Bobček – Ristovski. Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár, Diváci: 1674.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš (17. Tučný), Mrva, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Gerec, Luterán (86. Malý), Halabrín (59. Chrien), Regáli – Kelemen (59. T. Bobček).

FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna Štetina, Čurma (77. Azevedo) – Savvidis – Daniel (66. Daniel), Procházka (58. Štefánik), Bukata, Mikovič – Paur (77. Boateng), Ristovski.