Ruže kvitnú aj v Žiline! Ružomberskí futbalisti vyhrali krajské derby na umelej tráve v Žiline a získali 3 body

Futbalisti Ruže zvíťazili v sobotu 25. septembra v dôležitom zápase 9. kola Fortuna ligy. Po víťazstve nad Slovanom porazili aj ďalší silný tím.

Hostia z Ružomberka zvíťazili 0:2 a domov si odniesli cenné 3 body. O oba ružomberské góly sa postaral záložník „Ruže“ Matej Kochan. Veľkou oporou Ružomberčanov bol aj brankár hostí, ktorý niekoľko krát svoje mužstvo podržal výbornými zákrokmi.

Do prvej šance sa dostali domáci už v 5. minúte, keď Rusnákovu krížnu strelu z vnútra vápna vyrazil pohotový Krajčírik. V 14. minúte sa dostali hostia do vedenia po Gerecovej prihrávke na Kochana, ktorý vystrelil a vsietil prvý gól zápasu. V 22. minúte sa dostal do šance Jambor zblízka, no Krajčírik svojim zákrokom jeho šancu zahatal. V 37. minúte bol faulovaný v pokutovom území obranca hostí Madleňák a Ružomberčanom bola prisúdená penalta. Na biely bod sa postavil strelec prvého gólu, ktorý kopol penaltu nechytatelne do pravej časti brány.

Počas druhého polčasu sa stupňoval tlak domácich. V 62. inúte sa dostal do Šance striedajúci hráč domácich Iľko, no Krajčírik pri jeho pokuse nemusel ani zasahovať. V 86. minúte ukázal svoje bežecké schopnosti Jibril, ktorého odzbrojil od lopty skvelým defenzívnym zákrokom Fabiš. V závere zápasu mal Jibril ešte jednu možnosť na skorigovanie skóre no jeho sólo zneškodnil Krajčírik. Ružomberok tak zvíťazil 0:2 na žilinskom trávniku a do tabuľky si pripísal veľmi dôležité tri body.

Titulná fotografia: MŠK Žilina/Facebook