Ružomberčan zarobil na hokeji 27-tisíc eur

V stávkovej kancelárií natipoval dvanásť zápasov a domov si odniesol jednu z najvyšších výhier v tomto roku. Vybral si pritom aj zdanlivo neuveriteľné tipy.

Tipujúci z Ružomberka, mal v stredu určite krásny deň. Na jedenásť eurový tiket natipoval dvanásť hokejových zápasov. Všetky mu vyšli. Domov si odniesol viac ako 27,5-tisíca.

Výherca pritom neuveriteľne riskoval. Na tikete mal aj francúzsku hokejovú ligu, zápas Nice – Grenoble. Hostia mali pred stretnutím náskok 46 bodov a boli jasný favorit. Tipujúci z Ružomberka dal napriek tomu na tiket jednotku. Zápas skončil 4:2.

„To bol asi najväčší úlet, lenže hostia už majú postup do play-off istý a domáci bojujú o prvú osmičku, a tak výhru potrebovali. Napriek tomu, že Grenoble bol veľkým favoritom, skúsený tipér správne predvídal výhru domácich a bol za to odmenený parádnym kurzom 4,45,“ vysvetľuje manažér stávkovej spoločnosti Niké, Jozef Petko.

K ďalším odvážnym rozhodnutiam možno zaradiť tip na víťazstvo Trenčína s Popradom po 1. tretine (1:0), ale aj celkovú remízu medzi Spartou Praha a Kometou Brno (3:3) v českej extralige. Trafil aj dve výhry hostí vo švédskej najvyššej súťaži.

„Klient by si zrejme takýto tiket nikdy nepodal, keďže to neboli jednoduché zápasy. Ale za svoju predchádzajúcu aktivitu pri tipovaní dostal voľné tikety v hodnote jedenásť eur, a práve jeden z nich mu priniesol úspech,“ analyzuje rozhodnutie neznámeho Ružomberčana Petko.

Stávková kancelária nemá informáciu, že by tento tipujúci vyhral u nich niekedy viac peňazí. Ale pripúšťa, že anonymne sa mu to už mohlo podariť.

„V tomto roku je to u nás tretia najvyššia výhra. Maximom je zatiaľ 76-tisíc eur. Vlani sme však zaznamenali aj vyššie výhry,“ uzatvára manažér z Niké Jozef Petko.

 

Titulná fotografia: Výherný tiket neznámeho Ružomberčana. Zdroj – Spoločnosť Niké, s. r. o.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.