Ružomberčania po gólovo nevýrazných zápasoch nasúkali tri góly Nitre

Kvalitným prvým polčasom 15. kola Fortuna ligy si ružomberskí futbalisti zabezpečili víťazstvo nad Nitrou. Ladislav Almási strelil gól a na ďalšie dva, ktoré strelili Madleňák a Tákač, prihral.

Zatiaľ čo v októbri Ružomberčania z troch ligových zápasov všetky tri vyhrali, v novembri takí úspešní neboli. Prehru v Žiline s Trenčínom doplnila prvá domáca prehra s Trnavou. Potom Ružomberok 21. novembra remizoval v Seredi 0:0. Chuť si napravil v sobotnom zápase s Nitrou.

Rozhodlo sa už v prvom polčase

Aktívni domáci sa snažili čo najskôr skórovať. Po zblokovanom centri Petra Ďungela sa po kombinácii dostal k lopte Ladislav Almási, ktorý nabíjal Matej Madleňákovi. Ten nekompromisne prekonal brankára Nitry Ariela Harusha. Ružomberok tak viedol už v 8. minúte 1:0. Bol to jeho prvý gól medzi seniormi.

„Som rád, ďakujem Pánu Bohu za to. Urobili sme to, čo sme chceli. Od začiatku sme chceli napádať, dali sme rýchly gól a podarilo sa nám ten polčas dotiahnuť do dobrého výsledku,“ prezradil na mikrofóny Madleňák.

Rýchle tempo zápasu vyústilo v 34. minúte do ďalšieho gólu. Center Ďungela síce našiel ružomberského útočníka Almásiho, no ten zahlavičkoval len do tyčky. Lopta sa mu však odrazila priamo na kopačku, čo slovenský reprezentant do 21 rokov využil a dorazil loptu do siete.

Ružomberský útočník a zároveň reprezentant Slovenska do 21 rokov Ladislav Almási strelil v tomto ročníku Fortuna ligy už šesť gólov, čo ho zaradzuje medzi top 10 strelcov ligy. Foto – Rudo Maškurica
Peter Ďungel nahral v zápase s Nitrou na jeden gól. Foto – Rudo Maškurica

Hneď o štyri minúty neskôr prešiel do šestnástky Nitry Martin Regáli, k lopte sa dostal opäť Almási, ktorý prihral Daliborovi Takáčovi. Ružomberský záložník si loptu posunul na pravačku, ktorou poslal loptu popod brankára medzi tri žrde. „Podali sme nadpriemerný výkon,“ zhodnotil po zápase strelec tretieho gólu Takáč.

„My sme mali pred sebou jednoznačnú úlohu, zvíťaziť nad súperom z Nitry. Prvý polčas bol podľa mňa z našej strany jeden z najlepších prvých polčasov čo sme odohrali od kedy som pri mužstve. Boli sme rýchli, agresívni, presní, kombinační aj strelecky úspešní. Takže spĺňalo to všetky kritériá, ktoré má spĺňať ligový futbal v našom podaní,“ povedal na tlačovej konferencii po zápase tréner Ružomberka Ján Haspra.

Lodivod súpera Gergély Geri povedal, že do zápasu Nitrania nevstúpili dobre. „V prvom polčase nám chýbal pohyb, dôraz a hlavne sme sa v tom hernom systéme nevedeli nájsť.“

Po zmene strán sa už Ružomberčania uspokojili s výsledkom a hrať musela Nitra. Mužstvo spod Zobora bolo aktívnejšie ako prvý polčas, no šance v gól nepretavili.

„V druhom polčase neviem či bola hlava nahlodaná výsledkom z prvého polčasu a už to nebolo z našej strany také, ako prvý polčas. To sa možno už ani nedalo, lebo v prvom polčase bolo z našej strany vysoké tempo. Nakoniec sme to rozumnou hrou uhrali na 3:0 a som veľmi spokojný s dnešným výkonom,“ povedal Haspra.

Tento rok ešte tri zápasy

Ružomberok si v tabuľke polepšil o dve priečky. Po neúplnom 15. kole Fortuna ligy figurujú Liptáci na piatom mieste. Rovnako 20 bodov majú aj Zlaté Moravce – Vráble a Spartak Trnava.

Do konca roka Ružomberčania odohrajú ešte tri zápasy. 5. decembra sa predstavia na Pohroní, potom 12. decembra privítajú na domácom trávniku Dunajskú Stredu a jesennú časť Fortuna ligy uzavrú zápasom v Michalovciach 16. decembra.

Na jar odohrajú Liptáci ďalšie štyri zápasy základnej časti. Ich súpermi budú bratislavský Slovan, Zlaté Moravce-Vráble, Senica a Žilina. Potom sa tabuľka Fortuna ligy rozdelí na prvú polovicu, ktorá sa pobije o titul a druhá polovica mužstiev sa bude usilovať zachrániť sa v našej najvyššej futbalovej súťaži.

Adam Brenkus a Matej Kochan po víťaznom zápase. Foto – Juraj Brezáni
Družstvo spod Čebraťa odohrá v tomto roku ešte tri zápasy. Foto – Rudo Maškurica
Brankár Ružomberka Matúš Macík má po 15. kole na svojom konte päť čistých kont. Foto – Rudo Maškurica

MFK Ružomberok – FC Nitra 3:0 (3:0)

MFK Ružomberok: Macík – Mrva, Maslo (C), Mojžiš – Ďungel (81. Kojnok), Kochan, Takáč (81. Brenkus), Madleňák (56. Kmeť) – Kostadinov, Almási (69. Bobček), Regáli (81. Gerec)

FC Nitra: Harush – Fabiš, Rédeky (46. Gatarić), Podhorin (C), Magda, Záhumenský – Adamec, Vrábel (46. Šefčík), Mustafič – Chobot (88. Danek), Faško

Góly: 8. Madleňák, 34. Almási, 38. Takáč

Žlté karty: 68. Mrva, 83. Kojnok – 77. Podhorin

Rozhodovali: Očenáš – Vitko, Mihalík