Ružomberčania ukončili turecké sústredenie prehrou

Liptáci zaznamenali prvú prehru v zimnej príprave. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 27. januára piaty prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu v doterajších štyroch prípravných stretnutiach zaznamenali štyri výhry. Liptáci najskôr zdolali na svojom štadióne PohronieZaglebie Sosnowec (zhodne 2:1).

Po príchode do Turecka si najprv poradili s kosovskou Prištinou 1:0 a včera triumfovali nad účastníkom najvyššej severomacedónskej súťaže KF Gostivar hladko 4:1, keď všetky góly padli po zmene strán.

V poslednom prípravnom dueli v rámci tureckého sústredenia nastúpili hráči spod Čebraťa proti srbskému prvoligovému tímu FK Jedinstvo Ub, ktorému patrí v tamojšej 16-člennej súťaži 6. miesto.

Prvá prehra v príprave

Lepší vstup do stretnutia mal srbský celok, ktorý sa v 13. minúte ujal vedenia po góle z rohového kopu – 1:0. V 27. minúte sa Ružomberčania dočkali vyrovnania, keď sa z blízka presadil David Jackuliak1:1. Po prvom polčase tak bolo skóre nerozhodné.

Po zmene strán padol už iba jeden gól, o ktorý sa postaral srbský účastník najvyššej súťaže. Ten v 81. minúte rozhodol o svojej výhre strelou spoza šestnástky – 2:1. Liptáci si po prehre 1:2 pripísali prvý neúspech v zimnej príprave.

O dva týždne štartuje liga

Súbojom proti FK Jedinstvo Ub ukončili ružomberskí futbalisti sústredenie v Turecku. Po návrate na Slovensko absolvujú zverenci Ondřeja Smetanu ešte generálku na jarnú časť Niké ligy, a to v sobotu 3. februára proti poľskému mužstvu Górnik Zabrze.

Najvyššia futbalová súťaž štartuje v piatok 9. februára, pričom Ružomberčania odohrajú úvodný jarný ligový zápas v sobotu 10. februára na svojom štadióne proti Trnave.