Ružomberčania v Slovnaft cupe narazia na futbalistov Dunajskej Stredy

Utorňajší žreb Slovenského pohára rozhodol o semifinálových dvojiciach. Ružomberok je so svojím súperom spokojný. Prvý zápas bude predbežne 17. júna v MOL Aréne.

MFK Ružomberok si po koronakríze zahrá nielen päť ligových duelov, ale aj minimálne ďalšie dva zápasy v Slovenskom pohári. Žreb v Sieni slávy slovenského futbalu v Bratislave Liptákom priradil FK DAC 1904 Dunajskú Stredu.

Druhú semifinálovú dvojicu dopĺňa ŠK Slovan Bratislava a FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zápasy Slovnaft Cupu bude vysielať verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska na svojich kanáloch.

Prijateľný, no ťažký súper

Dunajskú Stredu pokladajú Ružomberčania za prijateľného súpera. „Myslím si, že je to prijateľnejší súper ako Slovan Bratislava, ale určite to nebude nič ľahké,“ povedal pre Ružomberský magazín 27-ročný hráč MFK Štefan Gerec. „Dunajská Streda je doma veľmi silná, no budeme sa snažiť v dvojzápase uspieť,“ dodal.

„Sme spokojní, lebo je to mužstvo, ktoré hrá kultivovaný futbal v kultivovanom prostredí, čiže všetky atribúty pekného zápasu to spĺňa, takže so súperom sme veľmi spokojní,“ povedal pre Športžurnál RTVS tréner Ružomberčanov Ján Haspra.

Duel bude pikantným hlavne pre stopéra Dunajskej Stredy Dominika Kružliaka, ktorý celú svoju predchádzajúcu kariéru strávil v družine spod Čebraťa. Do DAC prestúpil v minulý rok. „Ambície máme tie najvyššie. Postúpiť cez Ružomberok je pre nás priorita, lebo naozaj cítim, aj z chalanov, že sme namotivovaní na zisk pohára. Teraz sme k tomu veľmi blízko, čiže verím, že budeme dobre pripravení a zvládneme to,“ opísal pre RTVS Dominik Kružliak.

Prvé kolo dvojzápasu bude predbežne v stredu 17. júna. Odvety sú na pláne o týždeň neskôr 24. júna. Víťazi semifinálových súbojov sa stretnú 8. júla na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave.

Na poháre je to remíza

Dunajská Streda získala pohár len raz, a to v roku 1987. Ružomberčania sú na tom podobne, keďže trofej Slovenského pohára zdvihli nad svoje hlavy len jedenkrát v roku 2006. Vtedy zvíťazili v Bratislave na Pasienkoch nad trnavským Spartakom po pokutových kopoch 4:3.

Ružomberok bol vo finále pohára aj pred dvomi rokmi, no vtedy Ruža nestačila na Slovan, ktorému podľahla 1:3.

Tohtoročný 51. ročník Slovenského pohára začal MFK Ružomberok v druhom kole, keď pred očami jeden a pol tisíca divákov rozstrieľal OŠK Švošov 6:0. Neskôr porazili Ružomberčania MŠK Fomat Martin 2:0 a vo štvrtom kole zvíťazili na ihrisku TJ Mladosť Kalša 6:2.

V osemfinále narazili futbalisti spod Čebraťa na Senicu, ktorú po remíze v riadnom hracom čase zdolali na pokutové kopy 4:3. V marcovom štvrťfinálovom dueli si Ružomberok poradil so Sereďou 2:0, keď sa strelecky presadil Filip Twardzik a Martin Regáli.

Tím zo Žitného ostrova zdolal postupne Podkonice, Fiľakovo, Radimov, v osemfinále Trnavu a naposledy vo štvrťfinále Poprad.

Doterajším najlepším strelcom Liptákov v Slovnaft Cupe je 22-ročný útočník Ondřej Novotný. Na svojom konte má štyri presné zásahy. „Neviem, či na góly v pohári existuje nejaký recept. Je to o tom, ísť do každého zápasu naplno a s myšlienkou dať gól,“ reagoval pre Ružomberský magazín český útočník.

„Dúfam, že pridám aj nejaké ďalšie góly, a tak pomôžem tímu v Slovenskom pohári,“ uzavrel Novotný.

Program Semifinále Slovnaft Cupu 2019/2020

  • FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok
  • ŠK Slovan Bratislava – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble

Titulná fotografia: Hovorca Slovnaft a.s. Anton Molár a moderátor žrebovania. Zdroj – Slovenský futbalový zväz

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.