Ružomberčania začali prípravu na novú sezónu

Zverenci Petra Tomka odohrajú úvodný prípravný duel v stredu 21. júna. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú počas prípravy sedem stretnutí.

V piatok (16. júna) sa pod Čebraťom rozbehla letná príprava ružomberských futbalistov. Tú viedol už nový tréner „Ruže“ Peter Tomko, ktorý na trénerskom poste vystriedal Petra Struhára. Ten skončil na lavičke Liptákov na konci mája, pár dní po neúspešnej baráži o účasť v predkole Európskej konferenčnej ligy (EKL) UEFA.

Niekdajšieho asistenta P. Struhára čaká v nadchádzajúcom ročníku neľahká úloha a to vrátiť Ružomberok do skupiny o titul. V uplynulej sezóne totiž oranžoví skončili v lige až na 7. mieste a účinkovali len v nadstavbe o udržanie sa. Tú síce Ružomberčania vyhrali, no v spomínanej play-off o EKL neboli úspešní, keď vo finále podľahli Žiline (1:3).

Zmeny v mužstve

V hráčskom kádri doposiaľ nedošlo k žiadnym zmenám, no je pravdepodobné, že nejaké pohyby v ňom nastanú. Už dlhodobejšie sa špekuluje o budúcnosti obrancu Mateja Madleňáka, o ktorého majú záujem viaceré české tímy. V hľadáčiku klubov je aj ružomberská brankárska jednotka Ivan Krajčírik.

Na druhej strane sa po hosťovaniach pod Čebrať vrátili Timotej Múdry (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble) a Jakub Luka (MFK Dynamo Dolný Kubín). K miernej zmene došlo v realizačnom tíme „Ruže“, keď sa prvým asistentom P. Tomka stal doterajší videoanalytik Marek Herčut.

Jeden domáci zápas

„Tomkovci“ majú počas letnej prípravy v pláne sedem prípravných stretnutí, pričom prvý duel odohrajú už v stredu 21. júna, keď sa v Bešeňovej predstavia proti druholigovému Prešovu. Následne Liptáci vycestujú do Čiech, kde nastúpia proti Kroměřížu (24. jún), ktorý v predchádzajúcom ročníku ovládol III. ligu a postúpil do druhej najvyššej českej súťaže. Vzápätí čaká „Ružu“ ďalší zápas, keď sa predstaví na ihrisku nováčika Fortuna ligy – FC Košice (28. jún).

Júlový program otvoria Ružomberčania jediným domácim prípravným stretnutím, keď v utorok 4. júla privítajú druholigové Pohronie. Zakrátko oranžoví nastúpia v Karvinej (8. júl), ktorá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže. O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Fortuna ligu bude pre Ružomberok súboj proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Zverencov Petra Tomka tak čaká náročná príprava s kvalitnými súpermi. Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl).

Program MFK Ružomberok v letnej príprave:

21. jún o 16:00 h: MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov (Bešeňová)
24. jún: SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Ružomberok 
28. jún: FC Košice – MFK Ružomberok 
04. júl o 16:00 h: MFK Ružomberok – FK Pohronie (Ružomberok)
08. júl: MFK Karviná – MFK Ružomberok 
15. júl: KS Cracovia Krakov – MFK Ružomberok 
22. júl: FC Zorya Luhansk – MFK Ružomberok 

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.