Ružomberčania zvíťazili po obrate nad zahraničným protivníkom

Ružomberskí futbalisti sú v príprave stopercentní. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v sobotu 20. januára druhý prípravný zápas.

Zverenci Ondřeja Smetanu začali zimnú prípravu úspešne, keď uplynulý víkend zdolali na vlastnom štadióne účastníka druhej najvyššej súťaže FK Pohronie 2:1.

Druhý prípravný súboj čakal oranžových opätovne na svojej pôde, tentokrát sa im postavil do cesty poľský druholigista Zaglebie Sosnowec, ktorý po jeseni figuruje v tamojšej súťaži na poslednom mieste. S týmto súperom sa Liptáci stretli aj v rámci minuloročnej prípravy, pričom vtedy sa duel skončil remízou 3:3.

Zlý začiatok, dobrý koniec

Lepší vstup do stretnutia mal poľský zástupca, ktorý už v 3. minúte otvoril skóre, keď sa presadil jediný Slovák v jeho kádri, a to útočník Marek Fábry0:1. Keď už to vyzeralo tak, že po úvodnej 45-minútovke bude spokojnejší hosťujúci celok, prišla gólová chvíľa domácich. Tí v 43. minúte vyrovnali na polčasových 1:1 zásluhou Samuela Lavrinčíka.

Po zmene strán padol už iba jeden gól a na radosť hŕstky domácich fanúšikov sa z neho tešili Ružomberčania. V 59. minúte rozhodol o ich výhre najstarší hráč na ihrisku 37-ročný Ján Maslo2:1. „Smetanovci“ vďaka tomu zvládli aj druhý prípravný súboj, pričom opätovne triumfovali po výsledku 2:1.

V najbližšom týždni (21. – 28. január) čaká ružomberských futbalistov sústredenie v Turecku, v rámci ktorého majú v pláne odohrať tri prípravné stretnutia. Úvodný prípravný duel v krajine polmesiaca absolvujú Liptáci v utorok 23. januára o 14:00 h proti kosovskej Prištine.

Prípravný zápas:

MFK Ružomberok – Zaglebie Sosnowec 2:1 (1:1)

Góly: 43. Lavrinčík, 59. Maslo – 3. Fábry. Rozhodovali: Matej – Varga, Melicher.

MFK Ružomberok: Prvý polčas: Ťapaj – Luterán, Mrva, Gabriel, Selecký, Šefčík, Lavrinčík, Zsigmund, Hladík, Tučný, Chrien.

Druhý polčas: Sokol – Úradník, Kotula, Maslo, Malý, Marek, Gerec (74. Domonkos), Múdry, Švehla, Chobot, Boďa.

Zaglebie Sosnowec: Prvý polčas: Kos (32. Sorcan) – Calinski, Dalic, Rozwandowicz, Jonczy, Pavic, Zielonka (32. Troc), Bonecki, Fábry, Wrzesisnski, Bilinski.

Druhý polčas: Sorcan (60. Siuta) – Ziemann, Machała, Wybański, Matynia, Troć (60. Klupś), Guezen, Karwot (75. Bębenek), Valencia, Camara, Zieliński.