Ružomberčanky čaká úvodný zápas o bronz

Ružomberské basketbalistky otvoria sériu o 3. miesto domácim stretnutím proti Young Angels Košice. Foto: Rudolf Maškurica
Basketbalistky MBK Ružomberok odohrajú v sobotu o 15:30 h prvý duel o 3. miesto v rámci vyraďovacej časti Niké extraligy žien proti Young Angels Košice. Liptáčky budú chcieť využiť výhodu domáceho prostredia a úspešne vstúpiť do série.

Zverenkyne Juraja Suju začali svoju púť v play-off vo štvrťfinále proti Popradu, ktorý zdolali 2:0 na zápasy. V semifinále narazili Ružomberčanky na ambicióznu Sláviu Banská Bystrica, ktorej podľahli 0:3 na zápasy a predstavia sa tak v boji o bronz.

Košičanky vrátili Šamorínu požičané

Basketbalistky Young Angels Košice obsadili v základnej časti súťaže 5. miesto, keď v 14-tich dueloch zaznamenali šesť víťazstiev a osem prehier. Košičanky sa tak predstavili len v nadstavbe o záchranu. V nej sa ale východniarkam darilo, keďže všetky duely vyhrali a skupinu o udržanie sa suverénne ovládli.

Vo štvrťfinále „anjelky“ vyzvali Šamorín, ktorému sa revanšovali za dve porážky zo základnej časti ligy a zdolali ho 2:0 na zápasy. V semifinále nastúpili Košičanky proti majstrovským Piešťanským Čajkám, ktorým podľahli 0:3 na zápasy a čaká ich tak súboj o 3. miesto.

Liptáčky sú v pozícii mierneho favorita 

V aktuálnom ročníku Ružomberok odohral  s Young Angels Košice v rámci všetkých súťaží tri vzájomné stretnutia, pričom vo všetkých prípadoch sa z víťazstva tešili zverenkyne Juraja Suju. Je potrebné však dodať, že zápasy medzi týmito súpermi sú v tejto sezóne pomerne vyrovnané.

Košičanky v januári angažovali Američanku Deijah Monique Blanksovú, ktorá je jedinou legionárkou v ich tíme. Príchodom danej hráčky sila košického celku vzrástla. Napriek tomu sú však miernym favoritom tejto série Liptáčky.

Posledný domáci zápas v tejto sezóne?

Zápas MBK Ružomberok – Young Angels Košice sa v Koniarni začne už o 15:30 hod., namiesto tradičného času o 17:00 h. Skorší začiatok stretnutia je kvôli futbalovému zápasu MFK Ružomberok – MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorý má úvodný výkop o 18:00 hod.

Odveta, v ktorej už môžeme spoznať víťaza tejto série, sa uskutoční v stredu 19. apríla 18:30 h v metropole východu. Prípadný tretí zápas, ktorý bude mať prívlastok rozhodujúci, je na programe v sobotu 22. apríla o 17:00 h v Koniarni. Séria o 3. miesto sa bude hrať na dve víťazné stretnutia.

V prípade, že jedno z družstiev vyhrá sériu najkratším možným spôsobom, t. j. 2:0 na zápasy, tak sobotňajšie stretnutie môže byť pre ružomberské basketbalistky posledné na domácej palubovke v tejto sezóne.

Piešťany s cieľom obhájiť titul

V súboji o 5. miesto podľa očakávania triumfoval Šamorín, ktorý zdolal nováčika CBK Košice 2:0 na zápasy. V boji o 7. miesto bola úspešnejšia BK ŠK UMB Banská Bystrica, ktorá porazila Poprad 2:0 na zápasy. Basketbalistky spod Tatier tak čaká baráž o udržanie sa v Extralige.

Úvodný finálový súboj, v ktorom nastúpia Piešťanské Čajky proti Slávii Banská Bystrica, je na programe v sobotu 15. apríla v Piešťanoch. Víťaz slovenskej ligy bude známy najneskôr 29. aprílaFinálová séria sa bude hrať na tri víťazné stretnutia. Minuloročný titul obhajujú Piešťanské Čajky, ktoré vo finále zdolali MBK Ružomberok 3:1 na zápasy.

Program play-off Niké Extraligy žien:

Finále:

Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica (15. apríl o 18:00 h)

Zápas o 3. miesto:

MBK Ružomberok – Young Angels Košice (15. apríl o 15:30 h)

Zápas o 5. miesto:

CBK Košice – ŠBK Šamorín 56:65

/Konečný stav série – 0:2/, ŠBK Šamorín obsadil 5. miesto.

Zápas o 7. miesto:

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 65:34

/Konečný stav série – 2:0/, BK ŠK UMB Banská Bystrica obsadila 7. miesto.

Rozpis zápasov série o 3. miesto (hrá sa na dve víťazné stretnutia):

15. apríl: MBK Ružomberok – Young Angels Košice (15:30 h)
19. apríl: Young Angels Košice – MBK Ružomberok (18:30 h)
22. apríl: MBK Ružomberok – Young Angels Košice (prípadný 3. zápas)

Rozpis zápasov finálovej série (hrá sa na tri víťazné duely):

15. apríl: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica (18:00 h)
19. apríl: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky (18:00 h)
22. apríl: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica (18:00 h)
26. apríl: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky (prípadný 4. zápas)
29. apríl: Piešťanské Čajky – Slávia Banská Bystrica (prípadný 5. zápas)     

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.