Ružomberčanky nasúkali Dukle poltucet gólov

Ženské výbery MFK Ružomberok pokračujú vo výborných výkonoch. Foto: MFK Ružomberok

Futbalistky MFK Ružomberok sa posunuli v ligovej tabuľke na prvé miesto.

Zverenkyne Jaroslava Súkeníka zažívajú vydarený vstup do nového ligového ročníka. V doterajších štyroch stretnutiach si pripísali 10 bodov, keď naposledy vyhrali nad Spartakom Trnava rozdielom triedy (3:0).

V piatom kole čakal Liptáčky náročný protivník, keď sa predstavili v Banskej Bystrici. Tá pred týmto duelom bola na 3. mieste, pričom mala na svojom konte rovnaký počet bodov ako Ružomberok.

Hetrik za 17 minút

Družstvo spod Čebraťa ale vybavilo súboj pod Urpínom v prvom polčase. Už v 3. minúte otvorila skóre zápasu Victoria Havalec – 0:1. O ďalšie tri minúty pridala tá istá hráčka druhý gól – 0:2. V 20. minúte dosiahla ružomberská futbalistka čistý hetrik – 0:3. Do polčasu sa do streleckej listiny zapísala aj Jana Maslová (0:4).

Ihneď po zmene strán pridala piaty zásah „Ruže“ Darina Hrúziková – 0:5. Desať minút po nej rozvlnila sieť aj Bianka Bruníková (0:6). Domáca Dukla sa zmohla len na čestný gól po hodine hry – 1:6.

Futbalistky MFK Ružomberok deklasovali MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 a v tabuľke sa posunuli na prvé miesto pred Spartak Myjava. „Kopaničiarky“ ale majú zápasdobru. Najbližší duel odohrajú zverenkyne Jaroslava Súkeníka v sobotu 16. septembra o 12:00 hod., keď na vlastnom trávniku privítajú práve majstrovskú Myjavu.

Spanilá jazda junioriek

Štvrtý triumf v sezóne si pripísali ružomberské dorastenky. Tie v doterajších troch vystúpeniach získali plný počet bodov. V štvrtom kole čakal zverenkyne Igora Bellu zápas v Bardejove.

Skóre duelu otvorili Liptáčky v 22. minúte zásluhou Timey Šillákovej – 0:1. Do polčasu udrela „Ruža“ ešte dvakrát. Najskôr sa zo štandardnej situácie presadila Natália Ogureková (0:2). Krátko po nej rozvlnila sieť aj Natália Jurčová – 0:3.

V druhom dejstve pridali Ružomberčanky ešte jeden presný zásah, keď na konečných 4:0 upravila Lola Hudeková. Najbližší súboj čaká Liptáčky v nedeľu 17. septembra v domácom prostredí proti Prešovu.

Žiačkam ide karta

Po štyroch kolách sú stopercentné aj ružomberské žiačky, ktoré si v predošlých troch dueloch pripísali 9 bodov. Počas víkendu nastúpili zverenkyne Ľuboša Žihlavníka na pôde Bardejova.

Prvý polčas sa skončil nerozhodne 0:0. Skóre súboja sa podarilo otvoriť Liptáčkam v 72. minúte, keď sa presadila Sára Palušáková – 0:1. Krátko po nej pridala druhý gól družstva spod Čebraťa kapitánka Diana Lauková, ktorá uzavrela na konečných 2:0.

Najbližšie stretnutie odohrajú Ružomberčanky v nedeľu 17. septembra, keď na vlastnom ihrisku privítajú Tatran Prešov.

Výsledky ružomberských ženských výberov:

DEMIŠPORT liga  I. liga (ženy) – 5. kolo:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:6 (0:4)

Góly: 62. Veselová – 3., 6. a 20. Havalec, 37. Maslová, 47. Hrúziková, 57. Bruníková.

1. LD – WU19 – 4. kolo:

Partizán Bardejov BŠK – MFK Ružomberok 0:4 (0:3)

Góly: 22. Šilláková, 38. Ogureková, 40. Jurčová, 58. Hudeková.

1. LŽ – WU15 – 4. kolo:

Partizán Bardejov BŠK – MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 72. Palušáková, 75. Lauková.