Ružomberok odštartuje na RTVS prvú adventnú nedeľu

Z kultúrneho domu Andreja Hlinku v Ružomberku zaspievajú Peter Lipa či spevácky zbor Gospel Family, no predstavia sa aj občianske združenia Diera do sveta a YMCA na Slovensku. Slávnostný program Advent Slovensko 2020 začína naživo už dnes o 20.10 na Dvojke.

Advent Slovensko tvoria 4 adventné nedele, 4 jedinečné priestory, 4 mestá na Slovensku, 4 unikátne koncerty a ľudia, ktorí pomáhajú ľuďom. Projekt spája umenie a kultúru s charitatívnym rozmerom. ,,Hlavným poslaním tohto televízneho projektu je ukázať v adventnom období zaujímavé miesta na Slovensku, inšpiratívnych ľudí a projekty, ktoré pomáhajú ľuďom na Slovensku,” píše sa na stránke RTVS.

Tvorcovia programu si na prvú adventnú nedeľu vybrali Ružomberok. Program doplnia hudobné vystúpenia, rozhovory s hosťami či dokrútky, v ktorých sa predstavia hosťujúce neziskové organizácie a ich činnosti. Z Kultúrneho domu Andreja Hlinku sa bude počas celého večera prihovárať moderátorka programu Marianna Ďurianová. V dokrútkach budú navyše predstavené aj miesta a budovy, z ktorých sa vysiela aktuálny ročník koncertov Slovensko Advent.

Koncerty budú vysielané naživo každú adventnú nedeľu večer o 20:10 na Dvojke, na webovej stránke RTVS a nasledujúci pracovný deň v repríze v Rádiu Regina.

Zdroj: RTVS

Foto: Adventný veniec pred ružomberskou radnicou. Foto: Juraj Brezáni

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.