Ružomberok kopal s Trenčínom jedenástku dvakrát

Po dvoch prehrách futbalisti MFK Ružomberok opäť bodovali naplno. V daždivom počasí zdolali Trenčín v dramatickom závere tesne 1:0.

Domáci futbalisti mali výborný úvod do 13. fortuna ligového kola. Hostí z Trenčína priklincovali k bráne, ale gól nedokázali vyťažiť ani z vyložených príležitostí.

Gerec oživil útok

Po pohárovej prehre a vypadnutí so Skalicou, a následne ligovom sklamaní v Seredi, nechal tréner Holoubek len na lavičke osemgólového Tandira. V útoku ho nahradil Štefanom Gerecom. Čoskoro 26-ročný útočník hýril pohybom, aktivitou a trikrát sa dostal aj do nebezpečného zakončenia. Jeho aktivita gólom odmenená nebola, a tak ho môže tešiť aspoň všeobecne adresovaná pochvala od trénera.

„Potrebovali sme dať nový impulz tímu. Dať šancu hráčom, ktorí pracujú a vypadajú dobre v tréningu. Preto nehral Tandir. S jeho typológiou sme navyše nemohli hrať v útoku aktívne a napádať, čo sme v tomto stretnutí chceli. Som veľmi rád, že chalani, ktorí dostali šancu, to zvládli,“ hodnotil bez konkretizovania mien tréner Holoubek.

V ružomberskom útoku však fungovala aj osvedčená spolupráca krídelníkov. Danielova prihrávka po rýchlom brejku skončila po zakončení Petra Gala Andrezlyho v tesnej blízkosti brány vysoko nad.

Musela prísť jedenástka

Úvodný, gólom nekorunovaný tlak pominul, a hoci Ružomberok bol stále aktívnejší a smerom dopredu nebezpečnejší, nič tak nevolalo po góle, ako niekoľko skvelých akcií z úvodnej dvadsaťminútovky.

Ešte Gerecova žrď, ktorú nastrelil hlavou po Danielovej prihrávke v 65. minúte.

Faul Hrdličku na Andrezlyho po ktorom nasledovali dva pokutové kopy. Foto – Rudolf Maškurica, Zdroj – mfkruzomberok.sk

Sedem minút pred koncom poslal kolmú prihrávku za obranu AS Kostadinov, v šestnástke dobehli k lopte Andrezly aj brankár Libor Hrdlička. Peter si ju stihol odkopnúť a následne po dotyku Hrdličku spadol. Rozhodca odpískal jedenástku.

„Bol som tam skôr, chcel som si ju okolo neho kopnúť a trochu ma trafil,“ opísal moment Andrezly.

„Prišli sme súbežne a takéto súboje rozhodcovia vedia pískať v prospech útočníkov,“ pridal svoj pohľad v rokoch 2010 – 2012 ešte ružomberský brankár Hrdlička.

Sám Andrezly pokutový kop aj zahral, no v ideálnej výške po ľavici Hrdličku ho gólman hostí bez problémov na dvakrát zneškodnil. Rozhodca však nechal pokus ešte raz zopakovať.

„Povedal, že som sa pohol skôr. Bohužiaľ, tak to ale je, keď chce brankár chytiť penaltu, musí sa pohnúť doľava, keď ide lopta doľava. Keby som stál na čiare v strede, tak ju asi nechytím. Logické. Osobne cítim krivdu za opakovanie pokutového kopu,“ hneval sa ešte aj po stretnutí Hrdlička.

Hoci trenčiansky brankár neurobil o nič väčší pohyb, ako robia brankári pri väčšine pokutových kopov, a rozhodcovia to nepískajú, treba povedať, že kamerový záznam dokazuje vyskočenie Hrdličku von z bránkovej čiary smerom dopredu ešte pred zahratím jedenástky. A to je proti pravidlám.

„Nemyslel som na to, čo sa stalo. Sústredil som sa len na loptu a chcel som ju premeniť. Pri prvom aj pri druhom pokuse. Chalani ma po tom nepremenenom povzbudili, verili mi, ja som sa tiež cítil dnes dobre, darilo sa mi, tak som išiel opäť. Druhú som už kopol lepšie,“ vravel po stretnutí jediný gólový strelec Peter Gal Andrezly.

O 3. miesto so Žilinou

„V prvom polčase sme boli lepší, ale asi aj dobre, že sme nedali gól, lebo potom máme problém so zápasom. V druhom Trenčín hru vyrovnal, ale nespomínam si, že by mal nejakú šancu či strelu na bránu. Slušne sme bránili, ako tím, čo sme v predchádzajúcich zápasoch nedokázali. Rozhodla napokon až penalta,“ zhodnotil zápas tréner Holoubek.

„Všetci sa veľmi tešíme z toho, že sme po dvoch nevydarených zápasoch zanechali dobrý dojem. Zomkli sme sa a podali vynikajúci kolektívny výkon. Ďakujem za to celému mužstvu,“ uzavrel svoj hodnotiaci pohľad Gal Andrezly.

Trenčania odchádzali z Liptova smutní. Sériu bez víťazstva natiahli na päť zápasov. Brankár Libor Hrdlička ani nemal veľmi chuť spomínať na svoje ružomberské futbalové časy. „Spoznali sme sa s pár ľuďmi, pozdravili sme sa, samozrejme. Ale návrat do Ružomberka som si predstavoval inak,“ odvetil stručne.

Ružomberok zostal v ligovej tabuľke na 4. mieste a Trenčínu sa vzdiali na šesť bodov. Strata na Žilinu je trojbodová. Práve pod Dubňom sa predstavia futbalisti najbližšiu sobotu.

 

MFK Ružomberok – AS Trenčín 1:0 (0:0)

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak, Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč – Daniel, Mustedanagić (87. Kochan), Gal Andrezly (90 +. Kunca) – Gerec (71. Kostadinov)

AS Trenčín: Hrdlička – Yem, Šulek, Van Arnhem, Mahdioui, Julien – Ubbink, Čatkovič – Corryn (70. Kvocera), Chukwuemeka (56. Mance), Sleegers

Gól: 86. Gal Andrezly (z 11m)

Žlté karty: 27. Qose, 59. Urdinov, 60. D. Kružliak, 68. Maslo, 81. Kostadinov – 53. Umeh, 72. Yem, 75. Ubbink, 85. Hrdlička

Rozhodovali: Glova – Pozor, Jekkel

Diváci: 1166

Titulná fotografia – Spoluhráči sa po prvom nepremenenom jedenástkovom pokuse pýtajú Petra Gala Andrezlyho, či si verí aj na druhýkrát. Foto – Rudolf Maškurica, Zdroj – mfkruzomberok.sk

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.