Ružomberok nastúpi na pôde neobľúbeného súpera

Hráči MFK Ružomberok sa budú snažiť prelomiť šesťročné čakanie na víťazstvo v Zlatých Moravciach. Fotografia: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v sobotu o 18:00 hod. stretnutie 6. kola Fortuna ligy na pôde posledných Zlatých Moraviec. Liptáci sa budú snažiť odčiniť bezduchý výkon z uplynulého kola, keď na domácom štadióne iba remizovali s Trenčínom 0:0.

Zverenci Petra Struhára momentálne nezažívajú ideálne obdobie. V doterajšom priebehu sezóny odohrali Liptáci v rámci Fortuna ligy a Európskej konferenčnej ligy (EKL) dovedna deväť zápasov s nasledujúcou bilanciou – tri výhry, štyri remízy a dve prehry. Ružomberčania sa po vypadnutí v 2. predkole EKL, keď nad ich sily bola lotyšská Riga, sústredia už iba na najvyššiu slovenskú súťaž a národný pohár.

Ružomberku sa momentálne nedarí

Liptákom patrí po 5. kole najvyššej slovenskej súťaže 4. miesto, keď z doterajších piatich duelov dvakrát vyhrali a tri razy remizovali. „Ruža“ odohrala z úvodných štyroch zápasov Fortuna ligy až tri stretnutia na ihriskách súperov, pričom hneď na začiatku sezóny nastúpila proti všetkým trom nováčikom v najvyššej slovenskej súťaži.

Ostatný duel odohrali Ružomberčania na vlastnom štadióne proti ofenzívne ladenému Trenčínu. Kto sa tešil na útočné predstavenie, musel byť po zápase veľmi sklamaný. Liptáci za celé stretnutie vyslali na bránu súpera iba jednu strelu, čo svedčí o ich mizernom výkone.

Preto nebolo prekvapením, že sa zápas skončil bezgólovou remízou. Ružomberčania v tejto sezóne v rámci Fortuna ligy ešte na domácom štadióne nezvíťazili, čo istotne nie je najlepšia vizitka pre aktuálneho vicemajstra.

Zápas na pôde posledného mužstva ligy

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble figurujú po piatich odohraných zápasoch na poslednom 12. mieste, keď doposiaľ zaznamenali tri prehry a dva razy zaknihovali nerozhodný výsledok. Zlatomoravčania majú veľké problémy s ofenzívou, keďže v doterajšom priebehu ročníka strelili iba 3 góly. Na druhej strane na vlastnom štadióne v tomto ročníku ešte neprehrali, pričom v domácom prostredí zaznamenali dve remízy.

V kádri Zlatých Moraviec došlo po lanskej nevydarenej sezóne k obrovským zmenám, keď sa klub rozlúčil až s dvojciferným počtom hráčov. Naopak, do kádra ViOnu pribudlo niekoľko nových mien, medzi nimi aj dvaja Ružomberčania – Timotej Múdry a Adam Brenkus.

Kým prvý menovaný zamieril do Zlatých Moraviec na ročné hosťovanie, tak druhý podpísal s ViOnom 2-ročný kontrakt. Navyše, pred koncom minulého ročníka skončil na lavičke Zlatomoravčanov Ľuboš Benkovský, ktorého nahradil bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kocian.

Preruší „Ruža“ šesťročné čakanie na víťazstvo?

Ružomberčanom sa proti ViOnu dlhodobo nedarí, keďže v minulej sezóne s týmto súperom Liptáci zaznamenali iba dve remízy. „Ruža“ cestuje na pôdu neobľúbeného súpera, pretože naposledy zvíťazila v Zlatých Moravciach v roku 2016.

V uplynulom ročníku mohli Liptáci túto negatívnu sériu prerušiť, keďže viedli nad Zlatými Moravcami 2:0, ale napokon sa stretnutie skončilo iba remízou. V domácom prostredí Ružomberčania iba zachraňovali bod v samotnom závere duelu zásluhou Štefana Gereca.

Skutočnosť, že Ružomberok nezvíťazil v Zlatých Moravciach viac ako 6 rokov, si uvedomuje aj jeho kormidelník Peter Struhár. „Túto štatistiku poznám. Už v minulej sezóne sme mali v Zlatých Moravciach dobre rozbehnutý zápas, ale napokon sme získali iba bod. To, že má súper doposiaľ málo bodov je tým, že má problém premieňať vyložené šance. Teraz ale bude hrať na domácom trávniku, kde je nepríjemní. Bude sa snažiť o nátlakovú hru. Musíme si dať pozor na individuálne akcie súperových útočných hráčov.“

Náročný program „Struhárovcov“

Aj v stretnutí so Zlatými Moravcami musí tréner Peter Struhár počítať s obrovskou maródkou v jeho tíme. Ružomberčanom nebudú v tomto dueli k dispozícií Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Ivan Krajčírik a Tomáš Bobček. Otázny je aj štart záložníka Filipa Lichého.

Po ligovom zápase na pôde Zlatých Moraviec čaká najbližšie Liptákov stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu proti OŠK RENOP Liptovská Teplá, ktoré sa uskutoční v stredu 24. augusta o 17:00 hod. na ihrisku súpera.

Po pohárových povinnostiach privíta „Ruža“ na vlastnom štadióne majstrovský Slovan Bratislava (28. augusta) a augustový program ukončí v Michalovciach (31. augusta). Aj začiatok septembra budú mať Ružomberčania nabitý, pričom ich čakajú hneď dva domáce súboje.

Septembrový program otvoria Liptáci v nedeľu 4. septembra proti Trnave. Náročné obdobie ukončí „Ruža“ v sobotu 10. septembra, keď na domácom štadióne privíta v severoslovenskom derby MŠK Žilina. Následne čaká na Ružomberčanov zaslúžená pauza. Po prestávke odohrajú zverenci Petra Struhára najbližší ligový duel až 1. októbra, keď opätovne na domácom ihrisku nastúpia proti nováčikovi zo Skalice.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.