Ružomberok nevyhral ani v šiestom zápase nového ročníka Fortuna ligy. Dunajskej Strede podľahol 3:2

Ružomberskí futbalisti majú na svojom konte po 6. kole len štyri body.

Počas minulotýždňovej reprezentačnej prestávky boli v nominácii Slovenska do 21 rokov traja Ružomberčania. Adam Brenkus, Ivan Krajčírik a Alexander Mojžíš. Do hry zasiahol len prvý menovaný.

Po reprezentačnej prestávke bolo na programe 6. kolo Fortuna ligy. Ružomberok cestoval na Žitný ostrov, aby si zmeral sily s Dunajskou Stredou. V 12. minúte zápasu nebezpečne zakončoval Dunajskostredčan Marko Divkovič, Macík však nemal problém zasiahnuť aj na dvakrát. O tri minúty neskôr bežal sám na bránu Ramirez, ani jeho strela nepriniesla domácim radosť.

Na druhej strane sa individuálne presadil Dalibor Takáč, dostal sa do šestnástky, zoči-voči brankárovi Jedličkovi však loptu do siete neusmernil. Ružomberčania sa tešili v 20. minúte, keď center Petra Ďungela sklepol Ladislavovi Almásimu Matúš Kmeť. Bývalý hráč Dunajskej Stredy v drese Ružomberka sa nemýlil a prekonal brankára FC DAC 1904.

Foto – Lelkes Ernő

Aktivita ofenzívy Dunajskej Stredy po inkasovanom góle vzrástla. Ostreľovaný Ružomberok chcel udrieť protiútokom, pričom oranžového útočníka Gereca poslal Müller k zemi, za čo videl od rozhodcu Sedláka červénu kartu. Liptáci však priamy kop nevyužili. Veľkú šancu mali Ružomberčania aj v 38. minúte, cez obranu modro-žltých ale loptu do siete nedostali.

Spoločný protest proti opatreniam

Úvodné sekundy druhého polčasu patrili protestu. Obe mužstvá po dohode 30 sekúnd nehrali, chceli tak vyjadriť nespokojnosť s opatreniami, podľa ktorých bude môcť byť v októbri na štadiónoch len 200 ľudí, pričom do súčtu spadajú aj samotní hráči, realizačný tím a ďalší dôležití ľudia pre odohranie zápasu.

Nadvláda Dunajskej Stredy sa v zápase začala v 53. minúte. Panamský obranca Davis našiel v šestnástke Liptákov svojho kapitána Zsolta Kalmára, ktorý hlavičkou prekonal Matúša Macíka a vyrovnal na 1:1. O štyri minúty neskôr si tridsať metrov od Macíkovej brány posunul loptu Eric Ramirez. Jeho exportná rana prekvapila nielen ružomberského brankára a znamenala gól na 2:1.

Dunajskostredský 6-minútový obrat dokonal Zsolt Kalmár v 59. minúte, gól vsietil z priameho kopu. Neskôr sa hralo z jednej strany na druhú, Hasprovcom sa podarilo znížiť na 2:3 v 62. minúte, keď sa presadil z dorážky Matúš Kmeť. Šance boli na oboch stranách do konca zápasu, 819 divákov však už gól v MOL Aréne nevidelo.

„Hráči urobili všetko, aby zvíťazili, išli aj za štvrtým gólom. Je to výborný výsledok, aj pre našich fanúšikov. Škoda, že ich tu dnes nemohlo byť viac,“ povedal tréner Dunajskej Stredy Bernd Storck.

Lodivod Ružomberčanov Ján Haspra povedal, že to, prečo Liptáci prišli do Dunajskej Stredy, splnili do bodky. „V prvom polčase sme sa ujali vedenia, súper prišiel o jedného hráča. Prvý polčas bol vynikajúci. Do druhého sme išli s cieľom udržať súpera na dištanc a dať ďalší gól. Päť minút druhého polčasu sme zaspali, súper to kvalitným hráčom využil a ujal sa vedenia. Bola to pre nás veľká facka. Do konca sme sa snažili výsledok zvrátiť, pre diváka to bol perfektný zápas,“ povedal Haspra.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 3:2 (0:1)

FC DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Schäfer – Friede (40. Malý), Balić (88. Bednár) – Divković (79. Fábry), Ramirez (88. Njie), Kalmár (K)

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (K), Mrva – Kmeť, Zsigmund (83. Múdry), Kochan (70. Brenkus), Ďungel (87. Filinský), Takáč (83. Dopater) – Gerec, Almási (70. Boďa)

Góly: 53. a 59. Kalmár, 57. Ramirez – 21. Almási, 62. Kmeť

Žlté karty: 25. Müller, 39. Balić, 49. Malý – 58. Kochan, 64. Takáč, 81. Boďa

Červené karty: 35. Müller – 90. Boďa (po 2. žltej karte)

Rozhodovali: Sedlák – Ádám, Perát

Diváci: 819

Titulná fotografia – Momentka zo zápasu Dunajskej Stredy s Ružomberkom. Foto – Lelkes Ernő

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.