Cez víkend štartuje jarná časť Fortuna ligy

Ružomberskí futbalisti sa v uplynulej sezóne prebojovali do druhého predkola EKL. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok vstúpia do ligového kolotoča domácim stretnutím proti Michalovciam.

Ružomberčania sa po jesennej časti najvyššej slovenskej súťaže nachádzajú na 5. mieste so ziskom 24 bodov, keď v 18-tich dueloch zaknihovali päť výhier, deväť remíz a štyri prehry. Vicemajster sa však musí mať na pozore, keďže siedma Banská Bystrica na neho stráca iba tri body.

Zverenci Petra Struhára začali zimnú prípravu 5. januára. S výnimkou krátkeho sústredenia v Maďarsku prebiehala príprava vicemajstra v domácom prostredí. Ružomberčania počas nej odohrali štyri prípravne zápasy, pričom až troch z nich zaznamenali nerozhodný výsledok.

Príprava bez výhry  

V prvom prípravnom stretnutí Liptáci remizovali na vlastnom ihrisku s druholigovou Považskou Bystricou 1:1. Následne odohrali Ružomberčania dva zápasy s maďarskými súpermi. Najskôr zverenci Petra Struhára podľahli Zalaegerszegu 0:1. Zakrátko sa „Ruža“ predstavila proti Haladasu, s ktorým sa rozišla zmierlivo po výsledku 2:2.

Posledný duel zimnej prípravy odohral vicemajster proti poľskému tímu Zaglebie Sosnowiec, s ktorým remizoval 3:3 a v príprave tak nezaznamenal žiadnu výhru.

Ružomberčania mali pôvodne odohrať ešte jedno prípravné stretnutie, ktoré malo byť zároveň generálkou na jarnú časť Fortuna ligy. Liptáci však duel proti poľskému súperovi MKS Puszcza Niepolomice, kvôli snehovej kalamite, neodohrali.

Odchod najlepšieho strelca mužstva

Futbalisti MFK Ružomberok vstúpia do jarnej časti súťaže s niekoľkými zmenami v hráčskom kádri. Oranžový dres si na jar nebude obliekať hneď trojica hráčov. Azda najciteľnejšou stratou je odchod slovenského reprezentanta Martina Regáliho, ktorý prestúpil do belgického KV Kortrijk.

Útočník, ktorý si obliekal dres „Ruže“ od sezóny 2019/2020, bol v uplynulých dvoch ročníkoch najlepším strelcom tímu. Rovnaký honor mu patril aj aktuálnej sezóne, keď skóroval 7-krát v rámci Fortuna ligy.

Pod Čebraťom sa nepredstaví ani záložník Filip Lichý, ktorý sa po skončení hosťovania vrátil do ŠK Slovan Bratislava a taktiež ani krídelník Adam Morong, ktorý ako voľný hráč posilnil Skalicu.

„Ruža“ bojuje o hornú šestku

Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje po 75-dňovej prestávke v piatok 10. februára, pričom Ružomberok počas nej čakajú štyri duely. Prvé ligové stretnutie v novom roku odohrajú Liptáci v sobotu 11. februára o 15:00 h na vlastnom štadióne proti Michalovciam. Následne sa „Ruža“ predstaví na pôde Trnavy (17. 2.). Vzápätí čaká vicemajstra krajské derby v Žiline (26. 2.). Základnú časť Fortuna ligy ukončia Ružomberčania domácim zápasom proti Dunajskej Strede (4. 3.).

Následne sa tabuľka rozdelí na dve polovice. Prvých šesť mužstiev si zahrá v skupine o titul, zvyšná šestica tímov bude účinkovať v skupine o záchranu. Zverencov Petra Struhára tak čaká veľmi náročná jar, v ktorej budú s vysokou pravdepodobnosťou bojovať do posledného kola o účasť v hornej šestke.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.