Ružomberok opustila nedávna brankárska jednotka

Ivan Krajčírik sa stal novou posilou poľského prvoligistu. Foto: Rudolf Maškurica
Dvadsaťtriročný brankár Ivan Krajčírik bude pôsobiť v zahraničí.

Rodák z Handlovej začínal s futbalom v Demänovej. Z nej následne zamieril do neďalekého Liptovského Mikuláša, z ktorého sa v roku 2015 presunul pod Čebrať. Debut medzi tromi žrďami si v seniorskom áčku odkrútil v októbri 2017 v súboji so Zlatými Moravcami (1:1).

Celkovo si Krajčírik počas pôsobenia v centre dolného Liptova pripísal v rámci všetkých súťaží (liga + poháre) 105 zápasov a 42 čistých kont. Na svojom konte má tiež 7 vystúpení za slovenskú „dvadsaťjednotku“.

Najväčší úspech zažil Krajčírik na Liptove v sezóne 2021/22, keď dopomohol mužstvu k zisku ligového striebra. Okrem toho si zachytal aj v predkolách európskych pohárových súťaží.

Stratil miesto

V aktuálnej sezóne nastúpil do 11 ligových stretnutí, v ktorých inkasoval 19 gólov a pripísal si 3 čisté kontá. Krajčírik bol ružomberskou brankárskou jednotkou až do angažovania nového trénera Ondřeja Smetanu, ktorý nahradil na lavičke Petra Tomka.

Po príchode českého kormidelníka stratil Krajčírik miesto medzi tromi žrďami a novou brankárskou jednotkou sa stal Tomáš Frühwald. Pod Smetanom zaznamenal handlovský rodák iba jeden štart, a to v pohárovom dueli s Pohroním (2:0).

K severným susedom

Novým pôsobiskom Ivana Krajčírika sa stal poľský prvoligový tím Widzew Lodž, ktorý je štvornásobným víťazom tamojšej súťaže. Po jeseni mu patrí v 18-člennej lige 12. miesto.

Prestupovú čiastku kluby nezverejnili, no podľa portálu Transfermarkt sa hodnota 23-ročného gólmana pohybuje na úrovni 450-tisíc eur. Zmluvu s účastníkom poľskej Ekstraklasy podpísal do júna 2026.

Po odchode Krajčírika majú Ružomberčania k dispozícii ešte ďalších troch strážcov svätyne – Tomáš Frühwald, Dominik ŤapajBranislav Sokol.

Smer Turecko

Futbalisti MFK Ružomberok, ktorí začali zimnú prípravu v stredu 3. januára, už majú za sebou prvú zápasovú previerku. Tú zvládli úspešne, keď uplynulý víkend zdolali na svojom štadióne druholigové Pohronie 2:1.

Najbližší prípravný duel odohrajú oranžoví v sobotu 20. januára o 13:00 h, keď opätovne na vlastnom trávniku privítajú poľského druholigistu Zaglebie Sosnowec. Následne sa „Smetanovci“ presunú na týždňové sústredenie do Turecka.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.