Ružomberok podpísal novú zmluvu o partnerskej spolupráci

Ružomberský primátor Ľubomír Kubáň podpísal zmluvu o partnerskej spolupráci s poľským mestom Czarny Dunajec. Foto: FB/Mesto Ružomberok
Ružomberok zavŕšil niekoľkomesačné prípravy nového partnerstva v Poľsku. Delegáciu z poľského mesta Czarny Dunajec tvorili zástupcovia mestského úradu i mestskí poslanci.

Mesto Ružomberok zavŕšilo niekoľkomesačné prípravy nového partnerstva v Poľskej republike. Primátor Ľubomír Kubáň podpísal v utorok 21. novembra zmluvu o partnerskej spolupráci s mestom Czarny Dunajec v Sliezskom vojvodstve.

„Budovanie a udržiavanie partnerských vzťahov s mestami v Poľsku na základe dohody o spolupráci je jednou zo základných podmienok úspešného uchádzania sa o finančné zdroje z Európskej únie z programu Interreg Slovensko – Poľsko,” podotkol Kubáň.

Podľa svojich slov verí, že nové partnerstvo mestu otvára možnosti na realizáciu projektov, ktoré zvýšia kvalitu života na slovensko-poľskom pohraničí. Možnosti spolupráce vidia obe strany najmä v oblasti kultúry a rozvoja cestovného ruchu, ale vzájomnej výmeny skúseností v iných oblastiach.

Delegáciu z Poľska tvorili zástupcovia mesta a gminy (okresu) Czarny Dunajec, ako mestského úradu i mestskí poslanci. Hostia si po prijatí na ružomberskej radnici pozreli Ružomberok aj kultúrne inštitúcie mesta – synagógu  a Kultúrny dom Andreja Hlinku.

V rámci programu navštívili Vlkolínec, ktorý v tomto roku oslávil 30. výročie zápisu do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, či stredisko cestovného ruchu Hrabovo. Zúčastnili sa aj na otvorení vynovenej expozície o histórii mesta v Liptovskom múzeu.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok, teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.