Ružomberok pokračuje v posilňovaní, predstavil dvoch nových hráčov

Obaja noví hráči podpísali zmluvu v Ružomberku do mája 2027. Foto: MFK Ružomberok

Novými tvárami v kabíne MFK Ružomberok sú Martin Gomola a Rudolf Božik.

Martin Gomola prišiel pod Čebrať ako voľný hráč zo Žiliny. V minulosti pôsobil tento 22-ročný obranca aj v Príbovciach Martine. Futbalista, ktorý je schopný hrať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara, odohral v minulej sezóne v drese „šošonov“ iba jeden ligový zápas, a to v 2. kole proti Podbrezovej (0:2). Okrem toho zaznamenal aj jeden štart v Slovnaft Cupe.

Oveľa viac priestoru dostával Martin Gomola, ktorý je členom slovenského reprezentačného výberu do 21 rokov, v rámci druhej najvyššej súťaže. V drese žilinského „béčka“ si pripísal 17 vystúpení, s bilanciou dva strelené góly. Zmluvu v Ružomberku podpísal do mája 2027.

Tretia posila Liptákov

Doposiaľ treťou novou akvizíciou tímu z Liptova je ďalší mladý hráč, a to 21-ročný útočník Rudolf Božik. Ten prišiel k aktuálnemu víťazovi Slovnaft Cupu ako voľný hráč zo Slovana Bratislava. S futbalom začínal tento ofenzívny hráč v Senci.

V ostatnom ročníku si pripísal Rudolf Božik dva štarty v Niké lige, avšak ako striedajúci hráč pobudol v oboch prípadoch na trávniku len štyri minúty. V Slovnaft Cupe naskočil do dvoch duelov, pričom jedenkrát sa strelecky presadil. Výdatnejšiu zápasovú minutáž dostával v drese rezervy, kde v 30 stretnutiach strelil štyri góly. Podobne ako Martin Gomola, aj Rudolf Božik podpísal kontrakt v Ružomberku do mája 2027.

Ružomberčania tak pred začiatkom novej sezóny angažovali už troch hráčov, keďže nedávno pribudol do ich tímu aj 26-ročný obranca Daniel Köstl, ktorý prestúpil na Liptov z Bohemians Praha.

Prvá letná posila. Pod Čebrať prichádza skúsený český hráč, s futbalom začínal v Sparte Praha

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.