Ružomberok postúpil do štvrťfinále, rozhodli závery polčasov

Liptáci potvrdili pozíciu favorita a postúpili do ďalšieho kola. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrali v stredu 29. novembra osemfinálový zápas Slovnaft Cupu.

V chladnom počasí síce prítomní diváci nevideli okulahodiaci duel, avšak so šťastným koncom pre domáci tím. Stretnutie pod Čebraťom bolo však vyrovnané a „Ruža“ o svojom postupe rozhodla až v poslednej minúte.

V prvom polčase, ktorý bol skúpy na šance, sa Liptáci trápili. Vykúpenie pre nich prišlo v 45. minúte, kedy bol v šestnástke hostí faulovaný Martin Boďa. Ten istý hráč zobral realizáciu pokutového kopu na seba, pričom nekompromisnou strelou otvoril skóre – 1:0.

Festival zahodených šancí

Po zmene strán sa toho na ružomberskej „umelke“ udialo podstatne viac. Obe mužstvá si vytvorili niekoľko príležitostí, no vo finálnej fáze im to škrípalo. V 54. minúte ohrozil hosťujúceho brankára krížnou strelou Oliver Luterán. Po hodine hry preveril Štefan Pekár pozornosť Ivana Krajčírika.

O chvíľu na to si Pohronie vypracovalo ďalšiu možnosť, lenže znova bol proti ružomberský brankár. V 72. minúte sa vo veľmi dobrej pozícii ocitol Martin Chrien, no ani on neskóroval. Desať minút pred uplynutím riadneho hracieho času mal gól na kopačke Oliver Luterán, avšak v obrovskej šanci ho vychytal hosťujúci brankár.

Definitívnu bodku za stretnutím dal v 93. minúte Samuel Šefčík, ktorý v samostatnom nájazde rozhodol o postupe favorita – 2:0. Ružomberok vďaka tomu postúpil do štvrťfinále Slovenského pohára, ktoré je na programe v nasledujúcom roku. Najbližší ligový zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v nedeľu 3. decembra o 17:30 h na pôde majstrovského ŠK Slovan Bratislava.

Zápas pod Čebraťom sa niesol vo vyrovnanom duchu. Foto: Rudolf Maškurica

Hlasy trénerov

Ondřej Smetana, tréner MFK Ružomberok: „Prvú polovicu úvodného polčasu sme nebránili dobre, Pohronie nám robilo veľké problémy. Po zmene strán sme si vytvorili množstvo šancí, zápas pre nás mohol skončiť jednoznačnejšie, mohli sme ho rozhodnúť skôr, čo som aj očakával. Postup je pre nás nesmierne dôležitý, tento duel bol veľmi poučný čo sa týka taktiky a prípravy do ďalších stretnutí. Ukázal nám, čoho by sme sa mali držať a na čom by sme mali naopak popracovať.“

Erik Grendel, dočasný tréner FK Pohronie: „Zápas bol vyrovnaný, pričom v niektorých fázach sme mali navrch. Futbal sa však rozhoduje v šestnástkach, v ktorých bol Ružomberok efektívnejší, my sme svoje šance nevyužili. Hrali sme však aktívne, donútili sme súpera nakopávať lopty. Keď sme mali loptu, tak sme kontrolovali hru, dostávali sme sa do nebezpečných situácií, ale chýbala nám kvalita v zakončení.“

Slovnaft Cup – osemfinále:

MFK Ružomberok – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:0 (1:0)

/MFK Ružomberok postúpil do štvrťfinále/

Góly: 45. Boďa (11 m), 90+3. Šefčík. Rozhodovali: Valent – Čajka, Kmec. Diváci: 282.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Kotula, Mrva, Malý, Marek (71. Selecký), Tučný (46. Luterán), Lavrinčík (56. Zsigmund), Múdry, Chobot (56. Hladík), Boďa (56. Chrien), Šefčík.

FK Pohronie: Rehák – Jatta, Kupčík, Šikula, Bonsu, Lupták, Jokel (73. Schlossár), Masaryk (61. Barbora), Pekár, Mazan (73. Urgela), Laktionov.