Ružomberok v príprave podľahol nemeckému favoritovi

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali s Fortunou Düsseldorf 3:1. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v stredu 22. júna v treťom prípravnom zápase proti Fortune Düsseldorf 3:1. Liptáci týmto duelom ukončili sústredenie v Rakúsku, v rámci ktorého odohrali dve prípravné stretnutia.

Ešte pred rakúskym sústredením odohrali Ružomberčania prípravný duel proti druholigovému Humennému, ktorý Liptáci vyhrali 3:1. Za „Ružu“ sa presadili Štefan GerecLukáš Fabiš a strelecký účet si v Ružomberku otvorila aj nová posila Adam Morong.

V prvom stretnutí v Ansfeldene Liptáci remizovali s rakúskym druholigistom SKU Amstetten 0:0. Na Liptákov čakal v druhom zápase v rámci sústredenia zvučný super a to účastník 2. nemeckej Bundesligy Fortuna Düsseldorf, ktorá v uplynulej sezóne obsadila 10. miesto v lige. V kádri nemeckého mužstva sa v minulom ročníku nachádzal aj mladý slovenský útočník Róbert Boženík, ktorý tam bol na hosťovaní z holandského Feyenoordu.

Fantastický úvod zápasu v podaní Fortuny

Začiatok duelu vyšiel lepšie nemeckému favoritovi. Už v 6. minúte dostal prihrávku za obranu Emmanuel Iyoha, ktorý nedal šancu hosťujúcemu brankárovi Ivanovi Krajčírikovi a otvoril skóre duelu – 1:0.

O 10 minút si nemecké mužstvo gólovú radosť zopakovalo, keď sa po výbornej kolmici presadil Dawid Kownacki a zvýšil náskok favorita na 2:0. Liptáci napriek dvom rýchlym inkasovaným gólom nezložili zbrane a odmenou im bol gól Tomáša Bobčeka v 20. minúte, ktorý sa presadil v hlavičkovom súboji po výbornom centri Lukáša Fabiša a znížil na 2:1.

V 33. minúte ale schladil ambície „Ruže“ druhým gólom v stretnutí Dawid Kownacki, ktorý sa presadil strelou z hranice pokutového územia – 3:1. O 5 minút neskôr sa do dobrej pozície dostal Kristóf Domonkos, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop. Krátko pred koncom prvého polčasu mohol skompletizovať hetrik Dawid Kownacki, ale jeho strelu bravúrne zneškodnil Ivan Krajčírik. Po prvom dejstve tak viedol nemecký favorit 3:1.

Aktivita „Ruže“ gól nepriniesla

Pred začiatkom druhého dejstva došlo k hromadnému striedaniu hráčov na obidvoch stranách. Po hodine hry bol veľmi blízko ku kontaktnému gólu Matej Madleňák, ale jeho hlavičkové zakončenie tesne minulo bránu Düsseldorfu.

V 71. minúte sa po chybe v ružomberskej obrane dostal k zakončeniu Shinta Appelkamp, no jeho strela nemala gólové parametre. Krátko na to sa ocitol v sľubnej palebnej pozícii Kristóf Domonkos, ale jeho pokus vytesnil brankár na roh. V závere stretnutia si nemecký tím vytvoril ešte jednu šancu, ktorá sa ale neskončila ohrozením súperovej brány.

Do konca duelu si už ani jedno z mužstiev nevytvorilo šancu a tak prípravný duel vyhrala Fortuna Düsseldorf 3:1. Ružomberčania odchádzajú zo sústredenia v Rakúsku s jednou remízou a s jednou prehrou.

Podľa ružomberského trénera Petra Struhára odohral jeho tím dobrý duel s kvalitným protivníkom. „Bol to dobrý zápas so silným súperom. Fortuna nám strelila dva rýchle góly. Potom sa presadil Tomáš Bobček, pričom mužstvo malo i ďalšie šance. Lenže následne sme tretíkrát inkasovali. Druhý polčas bol vyrovnaný. Škoda nepremenených príležitostí na našej strane. Boli sme blízko ku kontaktného gólu. Keby padol, možno by chalani zápas dotiahli aj do remízového konca. V každom prípade išlo o veľmi cennú konfrontáciu s kvalitným súperom.“

Fortuna Düsseldorf – MFK Ružomberok 3:1 (3:1).

Góly: 6. Iyoha, 16. a 33. Kownacki – 20. Bobček.

Fortuna Düsseldorf: Gorka – Hoffmann, Peterson, Kownacki, Klaus, Iyoha, Böckle, Zimmermann, Sobottka, Bunk, Vukancic

Náhradníci: Wolf – Klarer, Piotrowski, Ginczek, Lobinger, Oberdorf, Narey, Appelkamp, Gavory, Geerkens, Corsten, Fernandes

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo (46. Malý), Mojžiš, Madleňák (80. Selecký) – Luterán (86. Úradník), Kochan (64. Mrva) – Morong (46. Gerec), Domonkos (80. Dopater), Regáli (64. Tučný) – T. Bobček (46. Kelemen).